Secinājumi
Kā jau redzams darbā ar bezpilota lidaparātiem pilsētās ir iespējams atvieglot glābēju un policijas darbu veicot nepieciešamo izpēti to operācijām. Šie lidaparāti sniedz iespēju ar samērīgiem līdzekļiem uzlabot reaģēšanas laiku uz izsaukumiem, apsteidzot jebkuru sauszemes transportu.
Runājot par sauszemes transportu, BPLA sniedz iespēju samazināt transportlīdzekļu skaitu kas atrodas uz ielām. BPLA lēnām pierāda, ka spēj aizstāt sauszemes kurjeru. Vēl vairāk, droniem ienākot pilsētā kā kurjeriem, samazināsies nepieciešamība cilvēkiem pārvietoties ar mašīnu tikai, lai dotos pēc iepirkumiem vai vienkārši nogādātu lietu no punkta “a” uz punktu “b”. Tas savukārt novedīs pie samazinātas transporta noslodzes un, laika gaitā, pastāv iespējamība, ka tiks veidotas pilsētas ar mazāk ceļiem un vairāk parkiem un apstādījumiem, ilgtermiņā, pateicoties šiem bezpilota lidaparātiem , mēs noteikti iegūsim zaļākas pilsētas.
Taču lai to visu īstenotu un cilvēks šajās pilsētās justos droši un šie lidaparāti spētu veikt savus uzdevumus ar pēc iespējas lielāku autonomijas pakāpi ir nepieciešami dažādi tehnoloģiskie risinājumi. Svarīgākās tehnoloģijas veiksmīgai bezpilota lidaparātu integrācijai pilsētvidē. Kā vitāli nepieciešamākās tehnoloģijas, bez kurām ir grūti saskatīt autonomos bezpilota lidaparātus pilsētā neatkarīgi no to uzdevuma, jāmin LiDAR sistēmas, GPS un Mašīnmācīšanās.
Diemžēl pagaidām šajās sistēmās ir atrodamas būtiskas ievainojamības, kas, manuprāt, lielā mērā arī ir par pamatu, tam ka šie lidaparāti pārāk strauji neienāk attīstīto valstu pilsētnieku ikdienā. Vienā monētas pusē ir sabiedrības bailes par privātumu, bet otrā pusē ir regulatoru bailes par sabiedrības drošību.
…