Cilvēka dabā slēpjas daudz dīvainu spēku un spēju. Jau agrā bērnībā vecākiem un pedagogiem jārada apstākļi, lai tieksme izzināt sevi un apkārtējo pasauli kļūtu par vienu no galvenajām bērna vajadzībām. Viena no interešu apgūšanas veidiem un vērtīborientācijas veidošanā līdzekļiem ir māksla un mūzika. Mazam cilvēkam, nākot pasaulē, pakāpeniski sāk attīstīties dažādas spējas. Biomedicīnas speciālisti secinājuši, ka absolūti visiem jaundzimušajiem ir muzikālās spējas, bet tas cik aukstā pakāpē tās pilnveidotas un attīstītas, ir atkarīgs no vecākiem un skolotājiem- vai viņi pamanīs bērnu spējas un palīdzēs tās izkopt.
Ne velti mūsu senči bērniem dziedājuši šūpuļdziesmas, un varbūt tieši tāpēc latvieši tiek uzskatīti par dziedošu tautu. Acīmredzot mūsu senči ir apzinājušies mūzikas cildeno spēku, šo gara un miesas dziedniecības līdzekli, kas grūtā brīdī ar savu skanējumu spēj aizdzīt bēdas.
Mūzika ir vislabākais līdzeklis cilvēku audzināšanā, jo tā attīsta prātu, veido cildenas jūtas, ietekmē katra indivīda emocionālo un intelektuālo attīstību. Muzikālā audzināšana ir viens no labākajiem līdzekļiem intelektuālo spēju attīstīšanā.
Šajā darbā tiks apskatītas muzikālās spējas, to izmantošana un ietekme uz citu mācību priekšmetu apguvi. Tā pat tiks rakstīts par mūziku, kā spēju attīstītāj līdzekli un iemesliem, kas traucē pedagogiem nopietni pievērsties skolēnu intelektuālo spēju attīstībai, un kādas ir priekšrocības intelektuālo spēju attīstībā. Šādu kursa darba tēmu izvēlējos tāpēc, ka strādāju pirmsskolas izglītības iestādē, un šī tēma ir profesionāli un praktiski aktuāla, jo spēju attīstīšana un pilnveidošana jāsāk tieši pirmsskolas vecumā, un tam jāvelta īpaša uzmanība.…