Domājot par 6 – gadīgo bērnu intelektuālo sagatavošanu skolai, iepazinos ar praktiskā darba pieredzi vairākās Ogres rajona un Jelgavas pirmskolas izglītības iestādēs. Šoreiz sīkāk runāšu par iegūto pieredzi Jelgavas bērnudārzā “Vārpiņa”, jo optimālais rezultāts šajā mācību iestādē tiek panākts vairākos mācību gados iepriekšējā gada sasniegumus ņemot kā atskaites punktu nākošā gada darbam.
Projekts, kurš visa mācību gada laikā tiek praktizēts sagatavošanas grupās, saucas “Zaļā gaisma skolai”. Katra bērna prasmes un iemaņas tika atzīmētas īpašā lapā pēc šāda principa: ja nepieciešamā prasme ir attīstīta pietiekoši, tiek dota zaļā gaisma – attiecīgās iemaņas aplītis iekrāsots zaļš, ja prasme vai iemaņa attīstīta nepilnīgi, iekrāsota tiek tikai aplīša daļa.
Bērna gatavību mācību darbam var noteikt vairākos virzienos, kuri pamatā uzsver prasmju, iemaņu kopumu un apjomu, kas nepieciešams, lai bērns varētu veiksmīgi iekļauties skolas dzīvē.
Tests, pēc kura tiek vērtēta 6 – gadīgo bērnu sagatavotība, ir ņemts no rokasgrāmatas skolotājiem “Es gribu iet skolā”
EMOCIONĀLĀ ATTĪSTĪBA, SASKARSME:
- ir draudzīgs ar vienaudžiem ( 68%) ;
ir priekšstats par citām kultūrām, tradīcijām (80%);
saprot, kas ir labi un slikti, rīkojas atbilstoši pieklājības normām: sasveicinās, lieto vārdus “lūdzu, paldies”, dod vietu vecākiem cilvēkiem, atvainojas par negadījumu u. c. ( 84%);
prot atrisināt vienkāršas problēmas patstāvīgi, bet, ja nepieciešams, meklē pieaugušo palīdzību (72%);…