Kopsavilkums
Pētījuma rezultātā autore izvirza šādus secinājumus un priekšlikumus:
1. Pat, ja puses ir lietojušas FOB „stowed” un/vai „trimmed”, tomēr riska pāreja netiek pagarināta un tā notiek pārvietojot preci pār kuģa reliņiem.
2. Lai gan Inkoterms terminu modifikāciju lietošana rada jautājumus par riska pārejas brīdi, kopumā var secināt, ka modifikācijas tikai uzliek papildus pienākumus pārdevējam, bet negroza riska pāreju, ja vien puses to nav vēlējušās un tieši norādījušas.
3. Inkoterms modifikācijas ir daudzveidīgas, un bieži dažādi autori nonāk pretrunās, apgalvojot, ka kāda konkrēta modifikācija ir piemērojama Inkoterms noteikumiem, lai gan faktiski to piemēro citiem tirdzniecības terminiem.
4. Ja modifikācijai nav vispārpieņemts saīsinājums, tas ir par labu abām pusēm tādēļ, ka puses labāk izprot Inkoterms termina grozījumus un atbildību, kas rodas no modifikācijas.
5. Inkoterms modifikācijas pārsvarā uzliek papildus pienākumus pārdevējam, tādēļ tieši pārdevējam būtu jābūt ieinteresētam pārliecināties, vai abas puses modifikāciju izprot vienādi.
6. Starp EXW „cleared” un FCA modifkāciju pastāv atšķirība, jo, ja EXW „cleared” lieto bez „loading”, tad rodas situācija, kad prece ir piegādāta to novietojot pārdevēja telpās, bet pārdevējam ir pienākums tikai nokārtot eksporta formalitātes, bet FCA riska pāreja notiek iekraujot preci. Šīs atšķirības izprašanā ir jāiedziļinās, tādēļ EXW ievadā ir ieteikts nelietot EXW „cleared”, bet faktiski to var lietot, ja puses apzinās šo atšķirību.
…