INFORMĀCIJU TEHNOLOĢIJU PROBLĒMAS MADONAS REĢIONĀ
Šodien grūti iedomāties kādu biznesa nozari, kas tieši vai netieši nebūtu atkarīga no kādiem IT pakalpojumiem. Tas nozīmē, ka lielā mērā biznesa sasniegumi kā arī veiksmīga cilvēka ikdiena ir atkarīga no tā, cik stabili, kvalitatīvi un droši ir izmantoti IT risinājumi.
Šajā sakarā tika izvēlēts temats par IT tehnoloģijām Madonas reģionā.
Madonas rajona padome no 2000. gada līdz 2002. gadam valsts investīciju projekta EV-63 “Pašvaldību vienotā informācijas sistēma” ietvaros realizēja pilotprojektu “Vienotas informācijas sistēmas izveide Madonas rajonā”.
Projekta mērķis bija: iedzīvotāju, pašvaldību un valsts institūciju sadarbības, informācijas apmaiņas un sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošana, ņemot vērā iedzīvotāju intereses, atbalstot elektronisko sakaru attīstību un pieeju Internetam. Iekļaut rajona pašvaldību vienoto informācijas sistēmu valsts informācijas sistēmā.
Pašvaldībās izveidoti sekojoši PVIS elementi:
• vienots datu pārraides tīkls;
• vienota programmatūra (nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanai, iedzīvotāju dzīves vietas uzskaitei);
• pastāvīgie internet pieslēgumi pagasta padomēs/pilsētas domēs;
• kopīgi = lētāki internet resursi;
• iespējas internet resursus izmantot pašvaldību iestādēs.
Pilotprojektu realizēja sadarbībā ar SIA “BVB” un SIA “Lattelekom”. Visas projekta aktivitātes tika integrētas ar projekta „Latvijas izglītības informatizācijas sistēma” norisēm Madonas rajonā. Sekojot PVIS attīstībai 2002. gadā Madonas rajona padome ir iesaistījusies Vidzemes attīstības aģentūras koordinētājā projektā “ Vidzemes reģiona pašvaldību vienotais informācijas tīkls”. Projekta ietvaros tika uzsākts darbs pie Madonas rajona PVIS atbalsta centra izveides, kas nodrošināja:
• drošības politikas ieviešanu un rajona tīkla integrēšanu valsts līmenī;
• vienota programmnodrošinājuma ieviešanu;
• rajona pašvaldību vienotā tīkla funkcionēšanu;
• pakalpojumu izstrādi iedzīvotājiem un ieviešanu
Nākotnes projekts- kiberpilsētas reģionālā pārstāvniecība Madonā
2004.gada sākumā tika izstrādāts projekts par kiberpilsētas reģionālo pārstāvniecību Madonā. Šo projektu pagājušajā gadā izstrādāja Valmieras pilsētas dome sadarbībā ar Vidzemes augstskolu, un sākotnēji tas attiecās tikai uz Valmieras pilsētu, taču projektu pilnveidojot, tas tika paplašināts visam Vidzemes reģionam, kas dod vairāk iespēju saņemt Eiropas savienības finansējumu. Kiberpilsēta ir uz informācijas tehnoloģijām virzīts projekts. Tas sastāv no trim sadaļām- izglītība informāciju tehnoloģiju jomā, ko uzņēmusies pārstāvēt Vidzemes augstskola Valmierā, biznesa inkubators un gala lietotāju jeb tautas izglītošana dažādos kursos un apmācībās.
…