Mūsdienās iedzīvotāju zināšanas kļūst par valsts galveno attīstības resursu. Līdz ar to izglītības kvalitāte kļūst par būtisku ekonomisku un politisku izaugsmes aspektu. Informācijas tehnoloģiju (IT) mērķtiecīga pielietošana ir viens no aktuālajiem instrumentiem izglītības kvalitātes paaugstināšanai.
Dažādu tehnisko līdzekļu (datortehnika, internets, mobilie sakari, u.c.) pilnvērtīgai izmantošanai ir liela nozīme mācību procesa kvalitātes paaugstināšanai un pievilcības palielināšanai. Ieviešot IT visu programmu un priekšmetu apguvē, rodas iespēja izmantot visas tehnoloģiskās priekšrocības: savienot multividē tekstu, trīsdimensiju grafiku, nekustīgu un kustīgu attēlu, audio un videomateriālus. Īpaša ir interneta loma, nodrošinot mācību un metodisko līdzekļu tehnoloģisko un informatīvo pieejamību, interaktīvu mācību procesu – mācību materiālus.
Tēmas aktualitāti var pamatot tā, ka Informācijas Tehnoloģiju izmantošana mācību procesos Rēzeknes Valsts ģimnāzijā ieņem lielu nozīmi gan skolotāju, gan skolēnu vidū. IT atvieglo un padara interesantākas mācības skolēnu vidū un palīdz skolotājiem vieglāk pasniegt savu priekšmetu. Tehnoloģijas dod iespēju dažādot mācību procesu, padarot to pieejamu ikvienam atbilstoši viņa vēlmēm un iespējām.
Zinātniski pētnieciskā darba temats ir „Informācijas tehnoloģiju izmantošana mācību procesā Rēzeknes Valsts ģimnāzijā”
Darba mērķis:
Izpētīt informācijas tehnoloģiju piedāvāto iespēju reālo pielietojumu mācību procesā Rēzeknes Valsts ģimnāzijā un to nozīmi mācību procesa kvalitātes paaugstināšanā.
Darba uzdevumi:
1.Apkopot informāciju par IT ieviešanas un attīstības vēsturi izglītības iegūšanā.
2.Veikt aptauju skolēnu un skolotāju vidū, par IT izmantošanu RVĢ.
3.Izskatīt Jaunākos valsts realizētos projektus IT pielietojuma jomā izglītībā
4. Izvērtēt IT pielietojuma aktualitāti un realizāciju dažādu mācību procesā RVĢ.
Hipotēze: Informācijas tehnoloģiju izmantošana Rēzeknes Valsts ģimnāzijas mācību procesā ir aktīva un tā atvieglo darbu skolotājiem, uzlabo izglītības kvalitāti un palīdz skolēniem sekmīgāk pildīt mācību programmā izvirzītos uzdevumus.
Darbā izmantotās metodes: vēsturiskā metode, literatūras analīze, lietotāju aptauja. Vēsturiskā metode tika izmantota vācot informāciju par IT ieviešanu un attīstību mācību procesos.…