Informācijas sabiedrību raksturo jauna vide cilvēku savstarpējās sazināšanās, darījumu kārtošanā, kur nav būtiska personas ģeogrāfiskā atrašanās vieta. Nozīmīga kļūst moderno komunikāciju tehnoloģiju pieejamība, kas nodrošina globālu sadarbību reālā laikā. Ekonomisti interneta, šo nosaukumu sāka lietot 20.gadsimata 80.gadu sākumā, nozīmi mūsdienu ekonomikā salīdzina ar efektu kādu radīja elektroenerģijas un dzelzceļa attīstība.
Latvijā ir realizēts nozīmīgs Bila un Melindas Geitsu fonda līdzfinansēts Valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas jeb Gaismas tīkla projekts. Tas mazina sociālo netaisnību informācijas piekļuvi lauku iedzīvotājiem. Tātad arvien vairāk cilvēku izmantos elektroniskos sakaru līdzekļus, apgūs jaunus jēdzienus: e-pasts, e-paraksts, e-komercija un citus.
Valstī, lai veicinātu e-komerciju, ir izstrādāta koncepcija, kura apstiprināta Ministru kabinetā 2001.gada 13.martā ar protokollēmumu Nr.11. Koncepcija nosaka galvenās nostādnes un uzdevumus, kas ietverti valsts politikā e-komercijas jomā1.
Latvijas Republikas 9.Saeimas apstiprinātais Ministru kabinets valdības Deklarācijā izvirzījis uzdevumus elektronisko pakalpojumu ieviešanā un paplašināšanā: e-pārvaldes, e-demokrātijas, e-veselības jomā, kas izpildāmi līdz 2013.gadam ar mērķi, veicināt Latvijas salīdzinošo priekšrocību attīstību informācijas tehnoloģiju pakalpojumu jomā, un palielināt ekonomisko izaugsmi2.
Informācijas sistēmu attīstība valstī ir nepieciešama, tā dod daudzpusīgas iespējas pakalpojumu jomā, tā rada drošību un optimismu, bet policijas darbinieki vairāk par citiem apzinās, ka iespējamas palielināsies cilvēku skaits, kuri informācijas tehnoloģijas izmantos noziedzīgiem nodarījumiem. Nevienam nav noslēpums, ka tiklīdz lauku pagastā parādās Ceļu drošības patruļa, tā informācija ar mobilo sakaru palīdzību izplatās zibenīgi.…