Pagājušā gadsimtā parādījās tāds jēdziens kā “informācijas sabiedrība”. Ar laiku tas iekaroja aizvien lielāku popularitāti un arī mūsdienās par to turpina runāt aizvien plašāk un vairāk, līdz ar to 20.gs. otrā puse un 21.gs. pasaulē tiek uzskatīts par informācijas sabiedrības laikmetu pretstatā 18. - 20.gs. industriālajai sabiedrībai.
Šobrīd joprojām nav izveidota noteikta definīcija, kas izskaidrotu informācijas sabiedrības jēdzienu, taču vairums teorētiķu ir vienisprātis, ka šis jēdziens ir radies informācijas tehnoloģiju attīstības rezultātā, tas ir saistāms ar tā saucamo „datorēras” sākumu, taču tas nav vienīgais priekšnoteikums informācijas sabiedrības nostiprināšanai. Tā kā parasti tomēr informācijas sabiedrības attīstību vislielākā mērā saista tieši ar informācijas tehnoloģiju uzplaukumu, par vissvarīgākajiem tradicionāli nosauc ekonomiskos faktorus, kaut gan ne mazāk svarīgs ir politiskais aspekts.
Literatūrā, par informācijas sabiedrības teorijas pamatlicējiem tiek uzskatīti skots Ā. Smits (Adam Smith), austrietis F. Mačlupam (Fritz Machlup), japānis J. Masuda (Yoneji Masuda).…