Informācijas, datortehnikas un telekomunikāciju tehnoloģiju attīstības rezultātā informācija un zināšanas arvien plašāk tiek izmantotas darbā un darba attiecībās, mācībās, ikdienas sadzīvē. Līdz ar to būtiski mainās sociālās attiecības sabiedrībā, veidojas jauns, augstāk organizēts sabiedrības tips – tā sauktā informācijas sabiedrība.
IS ietver dažādas pakalpojuma sfēras e-pārvalde, e-izglītība, e-kultūra, e-veselība u.c.
Tēma tika izvēlēta ne tikai tāpēc, ka mūsdienās ir ļoti aktuāla, bet arī tāpēc, ka pētnieciskā darba autoru tā ieinteresēja, jo dažās valstīs tā ir arī problēma, kuru obligāti ir nepieciešams risināt, jo bez tās cilvēces attīstība ir lēna un ar neievērojamiem panākumiem, tāpēc nākotnē autors domā studēt saistībā ar šo tēmu un iespējām to aktualizēt un attīstīt.
Informācijas sabiedrību raksturo informācijas pieejamība cilvēkiem, datoru un citu informācijas tehnoloģiju skaits uz vienu cilvēku vai dažādās iestādēs, kā arī cilvēku prasme rīkoties ar informācijas tehnoloģijām, īpaši uzsverot datoru un internetu.
Darba uzdevums: noskaidrot vai Latvijā veidojas informācijas sabiedrība?
Lai to noskaidrotu ir:
1)jālasa,
2)jāapkopo,
3)jāanalizē literatūra,
4)jāveic pētījums,
5)jānoformulē secinājumi.
Darbu veido ievads, galvenā daļa, kurā tiek aplūkoti šādi jautājumi:
1.Informācijas sabiedrības attīstības raksturojums Latvijā.
2.Valdības ieguldījums informācijas sabiedrības attīstīšanā.
3.Informācijas sabiedrības raksturojums Eiropas Savienībā.
4.Eiropas Savienības informācijas sabiedrības tehnoloģijas.
Darbu noslēdz secinājumi, anotācija un literatūras saraksts.
Informācijas sabiedrības birojs veicis pētījumu “Informācijas sabiedrības veidošanās gaita Latvijas pašvaldībās”. Tas veikts, lai gūtu priekšstatu par informācijas sabiedrības veidošanās procesu Latvijas rajonos, vērību veltot pašvaldībām un to uzņēmumiem, izglītības iestādēm un bibliotēkām. Šajā aptaujā tika aptaujātas 562 Latvijas pašvaldības , no kurām atbildēja 417 pašvaldības jeb 74%. Vidējais rādītājs Latvijā ir 5 datori katrā pašvaldībā, no aptaujāto iestāžu kopuma vidēji lokālajā tīklā saslēgti ir 83% no pašvaldību datoriem, kas nozīmē, ka informācijas pārraide norisinās ātri un bez īpašām problēmām. Piekļuve internetam tiek nodrošināta vidēji 93% iestāžu.…