Šī izvirzītā tēma mani ieinteresēja ar savu noslēpumainību, bet tanī pašā reizē ar savu vienkāršību un daudzveidību tās esībā. Lietas kas saistās ar informācijas iegūšanu vienmēr ir mani interesējušas, jo uz tām balstās žurnālista ikdiena. Un ne tikai žurnālista ikdiena. Arī jebkuras citas profesijas ikdiena. Arī bankā strādājšam cilvēkam nākas izmantot kvantitatīvās analīzes, eksperimentus, lai panāktu šādus vai tādus panākumus savā jomā. Vislielāko līdzību pašā informācijas ieguvē gan es saskatu ar socioloģiju, jo izmantotās metodes žurnālistikā ne par matu neatšķiras. Atšķirīgi varētu būt pamatā mērķi ko katra no profesijām aplūko – sociologs un žurnālists. Tāpēc es arī izstrādājot savu darbu, varbūt brīžiem smelšos papildus informāciju no socioloģijas, jo tā man šķiet tuva arī ar savām informācijas ieguves metodēm.
Pirmo ko vēlos šajā darbā apskatīt ir tas par ko žurnālistam, pēc manām domām, ir visvairāk jāuztraucas. Jāuztraucas kā to reizēm nosargāt, atrast, pareizi ieraudzīt un laikā ieraudzīt. Un tad kad pirmais no nosacījumiem būs piepildīts, tad arī žurnālists var domāt par metožu pielietošanu. Tātad pirmais ko apskatu ir – avots. Ar vārdu avots es domāju to avotu no kura žurnālists saņem informāciju, jeb iegūst, jeb kādā citā veidā izloba. Un lai pastiprinātu manu izteikumu meklēju tam atbildes arī literatŗā:
“Journalists are surrounded by sources of potential news stories or features. A conversation with a friend, a poster on a wall, an unexpected juxtaposition - all might result in a story if you keep your eyes, ears and mind open.”
Pēc minētā citāta mēs noprotam, ka informācijas avots pamatā ir mums visapkārt, atliek vienīgi atvērt acis un to saredzēt, kā arī izdomāt kur smelties informāciju. Ne vienmēr informācijas avots būs kāda afiša uz sienas kurā mēs izlasīsim interesantu faktu, ko pastāstīt pārējiem. Par cik žurnālistikā lielākā daļa informācijas tiek iegūta no kāda konkrēta indivīda vai indivīdu grupas ar visdažādākajām informācijas iegūšanas metodēm, tad droši varam teikt ka tās ir tik pat nozīmīgas kā pats avots. Manis izmeklētās un piedāvātās informācijas iegūšanas metodes ir sekojošas:
• Intervija
o Aci pret aci
o Pa telefonu
o TV intervija
o Pie pusdiengalda
o Pa faxu vai emailu
o Dziļā intervija
o Fokusgrupas intervija
…