Ievads
Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē pētījuma kvalitatīvos un kvantitatīvos rādītājus, ir tā finansējums. Studiju finansējuma avots var būt gan valsts budžets, gan fiziskas vai juridiskas personas finansējums. Studiju un pētniecības darba galvenais finansējuma veids, protams neskaitot finansējumu no pašu studentu līdzekļiem, ir stipendijas. Stipendijas piešķiršana ir saistīta ar konkursu, līdz ar to pretendentam uz šāda veida finansējumu ir jābūt aktīvam savās studijās, zinošam un ar labām sekmēm. Diezgan daudz stipendiju tiek piedāvātas no citām valstīm. Pasaules valstu valdības vai augstskolas noslēdz savstarpējās sadraudzības līgumus un augstskolu studentiem rodas iespējas pieteikties uz šīm stipendijām un daļu no sava studiju laika vai pētījuma var realizēt ārzemēs. Ārvalstu stipendiju izmantošana ir īpaši vērtīga gadījumos, kad studenta pētījums ir saistīts ar attiecīgo valsti – rodas iespēja klātienē izvērtēt pētāmās problēmas aspektus.
Iegūt informāciju par stipendijām, iespējām studēt un veikt pētniecisko darbību ārzemēs, pirmkārt var universitātēs. Vairākas valstis ir izveidojušas stipendiju datubāzes, kur ir apkopotas attiecīgajā valstī piedāvātās stipendijas un pretendents uz stipendiju, ievadot sev atbilstošus parametrus, var iegūt informāciju par tieši viņam interesējošām studiju un pētnieciskās darbības iespējām.
1. Latvijas Universitātes Fonds
Tā kā esam LU studenti, tad pirmā iespēja iegūt papildu finansējumu ir mūsu pašu universitātē. Tā 2004.gadā tika dibināta viena no lielākajām un respektablākajām mecenātisma organizācijām Latvijā – Latvijas Universitātes Fonds (LU Fonds). Šī fonda mērķis ir talantīgu studentu atbalsts ceļā uz pilnvērtīgas augstākās izglītības iegūšanu un kļūšanu par Latvijas attīstības un izaugsmes garantu nākotnē. Ik gadu LU Fonds studentiem papildus valsts budžetā paredzētajām stipendijām piedāvā saņemt arī īpašas mecenātu un labvēļu stipendijas.
…