Iestājoties ES, Latvija strauji centās panākt augstu līmeni tautsaimniecībā, kas atbilstu pēc veco ES valstu līmenim, lai iekļautos tā tirgū, tādējādi radās problēmas Latvijas ekonomikā izraisot inflāciju, kad notiek vispārēju cenu celšanās noteiktā laika periodā, tādējādi neatpaliekot no ES preču un pakalpojumu cenām tirgū. Turklāt tas izsauc arī darba samaksas palielinājumu, piemēram, uz 01.01.2007 gadu minimālā alga Latvijā bija 120 Ls, tad uz 01.01.2008 gadu tā sasniedza jau 160 Ls. Jo inflācijas iestāšanās būtiski ietekmēja valsts valūtas pirktspējas krišanos. Tas sanāk, ka šodienā par to pašu naudas vienību var nopirkt mazāk preču un pakalpojumu daudzumu nekā pirms mēneša.
Tādējādi Latvijas uzņēmējiem ir jābūt lietas kursā par izmaiņām ekonomikā un jāparedz nākotnes perspektīvas, kur ieguldīt savus līdzekļus , lai būtu uzvarētāji, nevis zaudētāji.
Visaugstākā inflācija Latvijā bija 2008. gada maijā, kad tā sasniedza 17,9%, bet jau ar jūniju bija vērojam inflācijas lejupslīde par 0,02%, un augustā inflācija līmenis nokritās līdz 15,7%. Uz tuvāko nākotni Latvijas Banka prognozē t.s., uz 2008. gada decembri jau 13- 14% augstu inflāciju. Tas savukārt parāda to, ka valsts pretinflācijas plāns ir īstenojies un pamazām panāk, ka inflācija pazeminās, tādējādi nostiprinās tautsaimniecība.
Pētījuma objekts: Latvijas tautsaimniecība
Pētījuma priekšmets: inflācijas ietekme uz tautsaimniecību
Darba mērķis: izpētīt inflācijas ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību
Darba uzdevumi:
Atrast un izpētīt teoriju par inflāciju
Izpētīt inflācijas cēloņus un sekas Latvijas tautsaimniecībā
Noskaidrot inflācijas paaugstināšanos iemeslus un tās sekas
Izveidot un apkopot anketas.…