Galvenais temats ir par Individulā Komersanta, (turpmāk tekstā IK ) īpašuma tiesībām, kas vispār šajā nodarbē ir domāts no likumiskā viedokļa ar īpašumu. Kas tas ir?
2002.gada 1.janvārī spēkā stājās Komerclikums, kurš samazināja likumā noteiktās uzņēmumu formas, viens no tiem bija Individuālais komersants.
Un tad nu jāatzīmē, ka galvenā problēma rodas tur, ka personas parasti jauc šos jēdzienus: Īpašums, kurš ir piesaistīts IK darbībai un ir tiešā sasakare ar darbu un ienākumiem, tātad tas var būt pats darba instruments vai darba galds kā tas būtu mēbeļu ražošanā, arī iekārtas, telpas un tā tālāk, un tas var būt īpašums, ar kuru gluži vienkārši IK nes atbildību, tas ir jeb kura persona atbild ar visu savu mantu. Tāpēc būtiski ir saprast kā šīs tiesības darbojas attiecībā uz īpašumu. Šī darba mērķis ir atspoguļot visas IK īpašuma nianses, kas var novest pie nepareiziem un aplamiem risinājumiem.
Kāpēc veidojas likuma pārkāpumi pašos IK darbības pamatos
Individuālais komersants pats pie notāra paraksta pieteikumu. Parakstam uz pieteikuma jābūt notariāli apliecinātam, kā arī ir jābūt apliecinātai šīs personas rīcībspējai. Uz speciālas notariālā kārtībā apliecinātas pilnvaras pamata pieteikumu individuālā komersanta vietā var parakstīt arī cita persona. Pilnvara Uzņēmumu reģistrā šādā gadījumā nav jāiesniedz .…