Daudzi Latvijas iedzīvotāji ceļ un pārbūvē personiskās dzīvojamās un saimniecības ēkas, tādējādi ar katru gadu paplašinās individuālā būvniecība.
Mūsdienās cilvēki ir palikuši gudrāki un izdomas bagātāki, sākuši izmantot visas iespējas, kā piemēram, mājas bēniņus pārbūvēt par kabinetu vai bērnistabu, nevis par veco mantu glabātuvi.
Pilsētās un lauku ciematos ceļ daudz vienģimeņu mājas. Pilsētu un ūdens baseinu tuvumā veidojas dažādas celtnes un vasarnīcas.
Kā zināms, individuālās dzīvojamās ēkas būvē ne tikai celtnieki, bet arī citu profesiju pārstāvji. Nebūdami speciālisti šajā jomā un laikā nesaņemdami kvalificētu padomu, viņi pieļauj daudz kļūdu, kuru izlabošanai jāpatērē materiālie resursi un darbaspēks.
Šaubu gadījumos, protams, meklējiet kvalificētu konsultāciju, jo mājas celtniecība ir radošs process, kur vienmēr jāmeklē iespēja uzbūvēt vēl labāk, racionālāk, kvalitatīvāk un lētāk.
Mūrnieka darbarīki un ierīces.
Mūrnieka āmuru – lieto ķieģeļu piesišanai ar kātu, guldot tos javā, un ķieģeļu pieskaldīšanai.
Mūrējuma kvalitātes kontrolei izmanto dažādus kontroles instrumentus un mērinstrumentus.
Stūreni – izmanto stūru pārbaudei, lai pārliecinātos, vai leņķis starp abām stūra vertikālajām virsmām ir 90o.
Metramēru un mērlenti – lieto pareizai sienas asu nospraušanai, ailu, ailstarpu, sienu augstuma u.c mērīšanai.
Svērteni – izmanto mūra plakņu, stūru, stabu utt. vertikalitātes pārbaudei.
Ķelle – ir no abām pusēm noslīpēta metāla lāpstiņa ar koka rokturi, kas paredzēta javas izlīdzināšanai, vertikālo šuvju aizpildīšanai un liekās javas nogriešanai gar vertikālo plakni. Lai ar ķelli būtu ērtāk strādāt, metāla lāpstiņas formai jābūt ķīļveidīgai (nevis apaļai). Mūrējuma šuvju izšuvošanai lieto dažādas formas izšuvojamās ķelles.
Virzienaukla – ir 2 – 3 mm diametra savīta aukla, ko nostiepj, mūrējot ārējās rindas. Virzienauklas galus piestiprina pie ķieģeļiem vai kārtu latas. Virzienaukla palīdz izveidot horizontālas un taisnas ķieģeļu kārtas.…