Indieši uzskata, ka mūziku radīja Brahma, radīšanas dievs. Šiva iemācījās mūziku no Brahmas un nodeva to tālāk dievietei Sarasvati, no kuras to iemācījās Nārada, kurš to nodeva tālāk Kinarām, Gandarvām un pārējām paradīzes nimfām un fejām. Tādi muzikologi kā Bharata, Nārada 2. un Hanumans iemācījās šo mākslu tur un nonesa uz zemes.
Balstoties uz Puranāsu, okeāna viļņošanās laikā Višnas rokās nonāca gliemežvāks. Mahādeva, jeb Šiva, uztaisīja mūzikas instrumentu no medību loka, sauktu par Pinnaka, kuru uzskata par visu stīgu instrumentu pirmsākumu. Pēc dēmona Tripuras nogalināšanas Šiva dejoja priekā un, lai pievienotos viņam, Brahma radīja bungas Damaru un atdeva tās Šivas dēlam Ganešam.
Citā populārā stāstā ir teikts, ka no savām piecām sejām Šiva radīja piecas galvenās Raaga melodijas, bet sesto – no savas sievas Pārvati mutes. No Poorvamukha (Šivas austrumu mutes) tika radīta Raaga Bhairava; no Paschimmukha (rietumu sejas) piedzima Raaga Hindola (ritms); no Uttramukha (ziemeļu sejas) piedzima Raaga Megha (lietus un mākoņu melodija); Dakshinmukha (dienvidu seja) radīja Raaga Dipak (gaisma); Akaasmukha (pret debesīm pavērstā seja) radīja Shri Raaga. Raaga Kaushika piedzima no Pārvati sejas.
…