Pastāv uzskats, ka Senajos Austrumos esošās agrīnās civilizācijas bija barbariskas un neorganizētas. Lasot mūsu mācību grāmatu uzzināju, ka šīs civilizācijas bija pietiekami organizētas, lai izveidotu savu kultūru un pārvaldes struktūru. Tādēļ referātu izvēlējos rakstīt tieši par vienu no šīm civilizācijām, t.i., Indiju.
Iepazīstoties ar faktiem par šo reģionu mani pārsteidza tā kultūra un sabiedrības sadzīve. Viņiem bija tāds pats sabiedrības dalījums kā Eiropā viduslaiku sākumā, bet Indijā šāds dalījums pastāvēja jau kopš 1.gs.p.m.ē. Indieši bija labi matemātiķi un lauksaimnieki. No indiešiem arābi aizguva decimālo skaitļu sistēmu un skaitļu veidolu, tā kā tos skaitļus kurus mēs tagad saucam par arābu skaiļiem īstenībā ir indiešu skaitļi. Indieši ir devuši vēl vairums citu vērtīgu zināšanu mūsdienu cilvēcei.
Šajā darbā es izklāstīšu vēl daudzus citus faktus par indiešu dzīves stilu un sabiedrību. Patīkamu lasīšanu!
Indija atrodas Āzijas dienvidos uz Indostānas pussalas [1.att], tās dienvidu punkts atrodas dažas jūdzes no ekvatora (apm. 200km). Šo pussalu no austrumiem apskalo Bengālijas līča ūdeņi, no rietumiem Arābu jūras ūdeņi, bet ziemeļos Indiju ieskauj milzīgie Himalaju kalni [2.att] no kuriem plūst Indijas lielākās upes Inda un Ganga. Lielie kalnu masīvi aizsargā Indiju no aukstajiem ziemeļu vējiem, bet neaizsargā no tropiskajām vētrām, negaisiem un lietusgāzēm, kuru laikā upes iziet no krastiem un pārpludina plašus apgabalus.…