Banku un finanšu krīzes ir bijusi bieži sastopamas parādības visā mūsdienu cilvēces ekonomikas vēsturē. Kopš Lielās depresijas jeb 1929.gada pasaule ir pieredzējusi simtiem šādu krīžu, un krīžu biežums ar tikai palielinās. Saskaņā ar Pasaules Bankas pētījumu 2001, laikā no 1970.gada līdz 2001.gadam, pasaulē ir bijušas 112 banku krīzes, no kurām lielākajai daļai ir kopīga iezīme – sasteigtas finanšu sektora reformas, kas beidzās ar haosu pasaules finanšu tirgos.
Indija ir valsts Dienvidāzijā un ir septītā lielākā valsts pasaulē, kā arī otrā lielākā pēc iedzīvotāju skaita. Tā ir vislielākā demokrātiskā valsts pasaulē pēc iedzīvotāju skaita. Indijā dzīvo vairāk nekā miljards cilvēku un šajā teritorijā runā vairāk kā 1600 dažādās valodās.
Indija ir parlamentārās demokrātijas sistēmas republika, kas sastāv no 28 štatiem un septiņām savienības teritorijām. Tai ir pasaulē divpadsmitā lielākā ekonomika pēc tirgus izmaiņu rādītājiem un pasaulē ceturtā lielākā pēc pirktspējas paritātes. 1991. gadā uzsāktās ekonomiskās reformas to ir pārvērtušas par vienu no visātrāk augošajām ekonomikām, tomēr te vēl joprojām ir augsts nabadzības,] analfabētisma un nepietiekama uztura līmenis.
Indijas ekonomika ir viena no visātrāk augošajām pasaulē ar 5,8% vidējo ikgadējo IKP pieaugumu pēdējās divās desmitgadēs.…