Lasītā ieinteresēts, nolēmu dažus šo žurnālu tekstus fragmentāri iztulkot un piedāvāt iespēju arī „Atlanta” lasītājam iepazīties ar slāvu tautas „redzējumu” saistībā ar indiešu Vēdām. Ļoti ceru, ka viss turpmāk rakstītais mūsu domājošajam lasītājam kalpos ne tikai kā vēsturisks vēstījums no pagātnes, bet arī kā „atspēriena” punkts sevis pamudināšanai mācīties domāt un dzīvot saskaņā ar sevi un viedajiem Dabas likumiem. Jo, kā vēsta šis žurnāls, Vēdas esot sarakstītas visām tautām, gluži tāpat kā Bībele, tikai ar precīzāku un loģiskāku katras atsevišķas situācijas vai notikumu skaidrojumu.
Vairākus tūkstošus gadus attālā senatnē uz Zemes dzīvoja civilizācija, kura izcili pārzināja Vēdu likumus un tos ne tikai strikti ievēroja pati, bet, lai tie kļūtu pieejami arī nākamajām paaudzēm, saglabāja tos rakstu zīmēs senajā sanskrita valodā. Savā pirmatnējā izskatā un bez neskaitāmo tulkotāju „sagrozījumiem”, tās ir atrodamas vienīgi pasakainajā zemē Indijā. Starp citu, šos svētos indiešu Vēdu rakstus atzinīgi novērtējuši tādi plaši pazīstami cilvēki kā Einšteins, Kants, Tolstojs, Gandi un vēl daudzi citi domātāji un filozofi.
Vēdas vēsta par filozofiju, medicīnu, astroloģiju, fiziku, bioloģiju un daudzām citām šobrīd zināmām zinātnēm un pētniecības nozarēm. Vēdās stāstīts arī par „tā laika” vēsturi un notikumiem. Piemēram, mēs varam lasīt par to, ka jau 5 tūkstoši gadu atpakaļ bijuši izgudroti dažnedažādi lidaparāti, kurus mūsu civilizācija vēlreiz uzkonstruējusi tikai dažas desmitgades atpakaļ, nosaucot tos par „Vimans”. Vēdās tāpat ir rodami skaidrojumi attiecībā uz paralēlajām pasaulēm, dažādām planētu sistēmām un uz tām eksistējošām civilizācijām, par hronoloģisku visas pasaules radīšanu, kā arī par mūsu fizisko un dvēseles pasaulēm.
Vēdās plaši izklāstīts par mūsdienās jau plaši iztirzātajiem jēdzieniem, tādiem kā „karma”, reinkarnācija” un „joga”.
Bet galvenā informācija, ko satur Vēdu raksti, ir par individuālo dvēseli, dēvētu par „atmu”, par Absolūto patiesību Pasaules radīšanā, Dievu un mūsu (cilvēku) savstarpējām attiecībām ar To.
Īstenībā Vēdas mēs varam dēvēt par tādu kā savdabīgu instrukciju, kā pareizi dzīvot, lai sasniegtu pilnību un atgrieztos savā pirmsākumā – Dvēseļu pasaulē, kurā ir mūžība, zināšanas un svētlaime.
Vēdās rodamajām zināšanām ir vitāli svarīga loma cilvēces attīstībā, jo mēs visi taču galu galā vēlamies būt laimīgi, veseli un dzīvot saskaņā ar savu iekšējo „es”; mēs neviens nevēlamies ne slimot, ne arī bez vajadzības lauzties cauri dažnedažādām problēmām.
Uz jautājumiem: kas es esmu? kā sasniegt savu dzīves mērķi? kas būs pēc nāves? kas ir Dievs? utt., atbildes rodamas Vēdās.
Valda uzskats, ka Vēdas radušās mūžīgajā Dvēseļu pasaulē un tādēļ viss, kas tajās rakstīts, kalpo mums kā noderīgu un patiesu padomu avots, kā jaunatklāsme.
…