IEVADS
Mūsu grupa savam prezentācijas darbam antropoloģijā izvēlējās ļoti interesantu un diezgan maz apspriestu, pat apslēptu tēmu – incesta tabu Latvijas sabiedrībā. Šis temats mūs piesaistīja tieši tāpēc, ka par šo un līdzīgiem jautājumiem, kas saistīti ar dzimumattiecībām un vardarbību visbiežāk domā un uztraucas tie, kurus šie jautājumi skar tieši.
Mūsu mērķis ir noskaidrot, vai Latvijā pastāv incesta tabu, to mēģināsim noskaidrot ar aptaujas un likumdošanas izpētes palīdzību. Dažādas sabiedrībās asinsgrēka tabu jeb aizliegumu attiecina uz visai dažāda veida radniecību, tāpēc mūs interesē situācija Latvijā, tāpat arī - cik tuvi radinieki Latvijā drīkst precēties, vai atsevišķi tiek reglamentētas arī seksuālas attiecības starp radiniekiem, kā arī incesta iespējamā klātbūtne folklorā un seksuālā vardarbība pret bērniem. Liela daļa referāta veltīta arī incesta teorētisko aspektu izpētei.
1 KULTŪRVĒSTURISKAIS SKATĪJUMS UZ INCESTU
Incests ir asinsgrēks jeb dzimumattiecības starp radiniekiem, tātad – seksuālas vai seksuālu nozīmi saturošas uzvedības veids, kas noris starp ģimenes locekļiem (asinsradiniekiem vai laulībā saistītiem).1
Incests var notikt jebkura tipa ģimenēs, neatkarīgi no reliģijas, vecuma, ekonomiskā stāvokļa, izglītības vai kulturālās piederības. Tas notiek gan “labvēlīgajās ģimenēs”, gan tajās, kurās ir nemitīgi konflikti.
1.1 Incesta un incesta tabu vēsturiskā rašanās
…