Nobeigums
Impresionisms glezniecībā var šķist šaura tēma, taču tā ietver sevī vairākus nozīmīgus aspektus, ne tikai no tehniskā viedokļa, bet arī sociālā. Impresionisma ietekme uz sabiedrību un mākslas pasauli ir interesants pieturas punkts, jo šī iespaidošanās izplatījās tālāk par mākslinieku sabiedrību, iestiepjoties arī parasto cilvēku redzējumā par mākslas konceptu un mainot to. Protams, impresionisms nozīme ir svarīga, skatoties arī caur gleznotāju prizmu, laužot pieņemtās normas un stereotipus krāsu kombināciju izvēlē, audekla gruntējumā un dažādu īpatnēju gleznošanas tehniku pielietošanā.
Lai gan mūsdienās impresionisms nav plaši ekspluatēts vizuālās mākslas virziens, bez impresionisma perioda 19.gadsimta modernā mūsdienu māksla nebūtu spējusi attīstīties un kļūt tāda, kādu to pazīst šodien, 21.gadsimtā. Ja impresionisti nebūtu izcīnījuši brīvību no akadēmiskās mākslas jau agrāk, tad iespējams, ka šis process būtu noticis vēlāk, bet varbūt nebūtu noticis arī vispār. Visticamāk gan, ka tas bija tikai laika jautājums, kad kādam bija jāsāk atpazīt individuālisma dziņu sevī un jārīkojas, lai ļautu tai izpausties.
Impresionisms devis vērā ņemamu ieguldījumu arī citu, tam sekojošu stilu attīstībā. Pie tādiem mākslas stiliem pieder neoimpresionisms un postimpresionisms. Šo stilu pārstāvji ir tādi plaši pazīstami un augstu novērtēti mākslinieki kā Vinsents Van Gogs (1853-1890), Pols Gogēns (1848-1903), Pablo Pikaso (1881 – 1973). Impresionisms izplatījās arī ārpus tā dzimtenes Francijas robežām un nokļuva tādās valstīs kā Nīderlande, Spānija, Norvēģija un citas. …