Eksports un imports ir ļoti svarīgs ekonomiskais rādītājs, jo eksports veido lielu daļu no Latvijas iekšzemes kopprodukta un imports no Latvijas iekšzemes kopprodukta izlietojuma, tādēļ tieši to esmu izvēlējies par sava statistiskās analīzes pētāmo objektu.
Šajā darbā ir analizēta gan galveno eksporta un importa preču sadalījuma struktūra, gan galvenie Latvijas eksporta un importa partneri, to īpatsvars attiecībā pret citiem.
Izmantošu dažādas statistiskās analīzes metodes, tādēļ ceru, ka iegūtie dati apmierinās manu uzstādīto mērķi – patstāvīgi izpētīt Latvijas eksportu un importu, izmantojot savas, statistikas stundās iegūtās zināšanas.
Darbs sastāv no 29 lapām, kā arī 9 tabulām.
Teorija tika iegūti no mācību grāmatas un pierakstiem, bet statistiskie dati no Latvijas Statistikas Gadagrāmatām un pašus jaunākos datus, par 2004.gadu no statistikas centrālā biroja interneta mājas lapas.Statistikas jēdziens
Termins „statistika” cēlies no latīņu vārda „status”, kas tulkojumā nozīmē „stāvoklis”. Itālijā renesanses laikmetā ar vārdu „statistiķis” saprata cilvēkus, kas labi orientējas politikā un valsts lietās.
Mūsdienās vārds „statistika” ir pazīstams plašām iedzīvotāju masām. To parasti lieto trīs jēdzienu apzīmēšanai.
Pirmkārt, ar statistiku saprot datu un rādītāju kopumu, kas izteic dažādu lietu un parādību daudzumu, apjomu, sastāvu un citas tos raksturojošas īpašības. Šis jēdziens ikdienas uztverē saistās ar skaitļu rindām, pārskatiem, tabulām, statistikas datu krājumiem, grafikiem utt., kurus plaši lieto dažādu saimniecisku, politisku, administratīvu un citu jautājumu kārtošanai, lēmumu pieņemšanai un to izpildes kontrolei.…