Pie iguānām pieskaita daudzas ļoti krāsainas un labi pazīstamas ķirzakas. Tāpat kā gekoni un čūskķirzakas, viņas ir ķirzakas ar primitīvu uzbūvi. Dažas ķirzakas aizsargā savu teritoriju, turklāt viņām raksturīgi komplicēti sabiedriskie rituāli. Iguānas un agāmas ir ārēji līdzīgas, tomēr sastopamas dažādās pasaules daļās. Iguānas ir sastopamas Amerikā, Madagaskarā un atsevišķās Klusā okeāna salās, bet agāmas dzīvo Āfrikā, Āzijā, Austrālijā un Okeānijā. Iguānas dzīvo dažādās dzīvesvietās, ieskaitot tuksnešus, stepes un lietus mežus. Lielākā daļa dēj olas, bet dažas ir oldzīvdzemdētājas. Pie tās pašas virsdzimtas pieder arī agāmas un hamelioni.
Uzbūve Iguānas var sajaukt ar agāmām galvenā atšķirība ir zobos. Agāmām zobi ir iestiprināti žokļu kaulā un neataug ja tiek zaudēti. Citādāk viņas ir ļoti līdzīgas gan uzbūves ziņā, gan dzīves veidā. Vairumam ķirzaku ķermeni sedz sīkas zvīņas un zem galvas izveidojusies no zvīņām brīva ādas kroka (pakakle). Tēviņi parasti košāki nekā mātītes. Daudzām sugām uz galvas un skausta ir raksts.
Krāsas maiņa Arī iguānas maina krāsu ne tikai hameleoni, tomēr tas notiek daudz lēnāk. Pārošanās sezonā dzimumbriedumu sasniegušie tēviņi kļūst košāki. …