Iespēja Latvijas valsts iedzīvotājiem saņemt tehniskos palīglīdzekļus par valsts budžeta līdzekļiem ir ļoti aktuālā tēma gan cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams noteikts tehniskais palīglīdzeklis, gan speciālistiem, kuri nodrošina šos cilvēkus ar tehniskajiem palīglīdzekļiem.
Kārtība, kurā valsts piešķir tehniskos palīglīdzekļus, pedējo desmit gadu laikā mainījās piecas reizes. Tātad, vidēji reizi divos gados Ministru kabinets izdod jaunus noteikumus, kuri apraksta tehnisko palīglīdzekļu piešķiršanas un aprites kārtību. Pēdējo reizi šī kārtība mainījās 2010. gadā 1. janvārī, kad stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 1474 „Tehnisko palīglīdzekļu noteikumi”. Līdz ar to pacientiem un ārstniecības personām, galvenokārt funkcionālajiem speciālistiem ir ļoti svarīgi sekot līdzi visām izmaiņām, kuras tiek veiktas tehnisko palīglīdzekļu piešķiršanas un saņemšanas sistēmā.
Darba mērķis – aprakstīt mehānismu, kādā Latvijas iedzīvotāji var saņemt tehniskos palīglīdzekļus par valsts budžeta līdzekļiem, un noskaidrot Latvijā esošo situāciju.
Darba uzdevumi:
aplūkot Latvijas Republikas likumus un ar tiem saistītus normatīvus aktus, kuri apraksta kārtību, kādā valsts piešķir tehniskos palīglīdzekļus;
definēt personu loku, kuram ir tiesības saņemt tehniskos palīglīdzekļus par valsts budžeta līdzekļiem;
apraksīt no valsts budžeta līdzekļiem finansējamo tehnisko palīglīdzekļu veidus;
apskatīt ražotājiestādes, kuras izsniedz tehniskos palīglīdzekļus pēc valsts pasūtījuma;
veikt praktisko pētījumu - intervēt ražotājiestāžu pārstavjus un analizēt saņemtos datus, ar nolūku labāk izprast situāciju, kura tagad pastāv Latvijā;
noskaidrot par valsts budžeta līdzekļiem visbiežāk un visretāk pasūtamus tehnisko palīglīdzekļu veidus;
izstradāt priekšlikumus tehnisko palīglīdzekļu piešķiršanas un saņemšanas sistēmas uzlabošanai.…