Secinājumi: IDE UN ATA ir morāli novecojuši, tāpēc SCSI ir daudz attīstītāks interfeiss nekā IDE/ATA. Tas netiek plaši lietots biroja galddatoros, jo individuālās lietošanas sistēmās šī interfeisa priekšrocības nav tik izteiktas un risinājums ir dārgāks. SCSI priekšrocības acīmredzami izpaužas jaudīgās sistēmās – serveros, profesionālās darbstacijās u.c.
Lietojot SCSI, patiesībā var saslēgt jebko, sākot ar skeneri un diskešu iekārtu un beizdot ar cietajiem diskiem un lielām datu glabāšanas iekārtām, tādām kā RAID, lenšu un CD-ROM/MO disku bibliotēkas u.c. Par SATA varu teikt, ka ir labs cilvēkiem, kas savu personāldatoru neizmanto tikai kā rakstāmmašīnu un laiku pa laikam pakrāmējas pa tā "iekšām". Diskus ir vieglāk pievienot un atvienot, jo vairs nav master/slave padarīšanas - gan datu, gan barošanas kabeļa spraudņi ir izveidoti tā, ka tos gribēdams nevar iespraust nepareizi. Turklāt diskus drīkst pievienot un atvienot, neizslēdzot datoru. Loģiski, ka to nav ieteicams darīt ar disku, no kura ielādēta OS, bet ar visiem pārējiem - uz veselību un bez bažām. Šeit gan jāpiebilst, ka daži iekārtu ražotāji disku. Kopumā ņemot SCSI ir labs priekš serveriem, bet SATA priekš persolāldatoriem.
Daudzi atceras laiku, kad audio kasetes bija labākais pieejamais standarts. Bet, ienākot kompaktdiskiem, kasešu lietotāji palika aizvien mazāk. Līdzīgi ir ar videokasetēm un DVD. Ja līdz šim videokasešu priekšrocība ir bijusi to lētā cena, tad DVD rakstītāju cenu kritums ir licis daudziem lūkoties šajā virzienā. Bet, kā izvēlēties īsto DVD rakstītāju? Vai uz tā rakstītos diskus var skatīties uz sava stacionārā DVD atskaņotāja?…