Ik dienu cilvēks iegādājas pārtiku un citas sadzīvē noderīgas lietas, un ik dienu daļa no nopirktā tiek izmesta atkritumu urnā. Nevienam nevajadzīgās lietas krājas konteineros, poligonos, aizņemot daudz vietas un piesārņojot vidi.
Pasaulē jau gadiem tiek domāts, kā samazināt atkritumu daudzumu, tāpēc otrreizējās izejvielas maksimāli tiek pārstrādātas. Latvijā šis process ir tikai pašos pirmsākumos: šur tur pārstrādā papīru, kaut kur stiklu, vēl citur īpaši kaitīgos atkritumus – dienas gaismas lampas un akumulatorus. Nesen Latvija iesaistījusies Eiropas Zaļā punkta sistēmā, kuras mērķis ir savākt, šķirot un otrreiz pārstrādāt izlietoto iepakojumu.
Ņemot vērā mūsdienu aktualitāti par iepakojuma neapsaimniekošanu, es uzskatu, ka referāta tēma ir vietā un tiešam atbilst priekšmeta saturam. Lai saprastu, kurus atkritumus ir viegli un videi draudzīgi atkartoti parstrādāt, es apskatīju atkritumu veidus, pieskaros iepakojum likumdošanai un dažos piemēros izstastīju iepakojuma apsaimniekošanas situāciju Latvijā.
1. KAS IR IEPAKOJUMS?
Iepakojums – precēm un produktiem pievienots izstrādājumu kopums, ko izmanto, lai aizsargātu, saturētu, piegādātu, uzglabātu, ērti lietotu, realizētu produktu – izejvielu un gatavas preces – un iepazīstinātu ar to visā iepakojuma aprites ciklā no ražotāja līdz patērētājam. Iepakojums tiek atdalīts no preces pirms patērēšanas vai patērēšanas laikā.…