Vides troksnis ir plaši izplatīta problēma visā pasaulē. Lielās pilsētās līdz pat 60% cilvēku žēlojas par pārmērīgu troksni viņu dzīvesvietas apkārtnē. Mūsdienu tehnoloģiju straujā attīstība ir veicinājusi vides trokšņa piesārņojuma palielināšanos. Visplašāk izplatītais trokšņa avots pilsētās ir autotransports. Straujais autotransporta skaita pieaugums arī Latvijā, liek pievērst uzmanību šīs problēmas risināšanai.
Mājoklis ir fiziskā vide, kur cilvēks pavada nozīmīgu daļu no sava laika. Neapmierinoši dzīvesvietas apstākļi var nelabvēlīgi ietekmēt veselību. Veselīga mājas vide nodrošina cilvēka labsajūtu, jo subjektīvo labsajūtu raksturo cilvēka vispārēja apmierinātība ar dzīvi, patstāvīgi labs garastāvoklis, pozitīva noskaņa ( bez raizēm, stresa, depresijas ), cilvēks jūtas atpūties un laimīgs. Subjektīvo labsajūtu bieži uzskata par vienu no četrām dzīves kvalitātes sastāvdaļām kopā ar apmierinātības sajūtu, sociālo piederību un iespēju kontrolēt savu dzīvi.
Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) stratēģijas “Veselība 21 – Veselība visiem 21. gadsimtā” viena no pamatnostādnēm Eiropas reģionam paredz, ka līdz 2015. gadam reģiona iedzīvotājiem jāuzlabo vides drošība un kvalitāte, un jāsamazina fizisko vides faktoru radītais veselības risks mājvietās.[9,105] Lai realizētu PVO mērķus, Latvijā ir nepieciešama arī trokšņa piesārņojuma izpēte un analīze, jo tas ir viens no vides faktoriem, kurš var nelabvēlīgi ietekmēt veselību un labsajūtu tieši mājvietās. Trokšņa piesārņojuma izraisīti veselības traucējumi valstij var izmaksāt daudz vairāk nekā profilakse. Veicot trokšņa piesārņojuma izpēti Bauskā, tiks gūts ieskats par šīs problēmas aktualitāti. Pētījums dos iespēju, pamatojoties uz iedzīvotāju subjektīvo vērtējumu, izprast esošo situāciju, un noteikt nepieciešamos soļus šīs problēmas risināšanai t.sk. pievērst tai visas sabiedrības uzmanību.…