Secinājumi un priekšlikumi
1. Iekšzemes kopprodukts ir galvenais ekonomiskais rādītājs katrā valstī, jo ar tā palīdzību vieglāk iespējams novērtēt un saprast situāciju katra valstī. Kā arī Iekšzemes kopprodukts rāda preču un pakalpojumu vērtību naudas izteiksmē.
2. Iekšzemes kopprodukts sastāv no precēm un pakalpojumiem, kas oficiāli piedalās pirkšanas un pārdošanas procesā. No tā var saprast, ka aprēķinot Iekšzemes kopproduktu ieskaita tikai tās preces un pakalpojumus kuras uzņēmēji uzrāda kā oficiāli gūtus ienākumus.
3. Iekšzemes kopprodukts tautsaimniecībā ir svarīgs jo tās rezultātā ir redzamas taustaimniecības nozares kuras ir vairāk pieprasītas un ar ko tieši nodarbojas katra valsts vairāk.
4. Ar Iekšzemes kopprodukta aprēķināšans metodēm var saprast kā tieši tiek aprēķināts Iekšzemes kopprodukts un no kā tas sastāv.
5. Iekšzemes kopprodukta salīdzināšanas analīze dod iespēju saprast kas veido Baltijas valstu Iekšzemes kopprodukta rādītāji. Igaunijas IKP rādītājs 2013. Gadā bija 3,6 %, tas sastāv galvenokārt no rūpniecības, tautsaimniecības un pakalpojumu nozares. Latvijas IKP 2013. Gadā – 3,7% ko galveno kārt veido tautsaimniecības nozares. Lietuvas IKP 2013. Gadā bija 4,2%, kas ir viss augstākais no Baltijas valstīm. To galvenokārt veidoja tautsaimniecība.
6. Iekšzemes kopprodukta dinamikas analīze sniedz iespēju izprast un salīdzināt IKP rādītāju pa gadiem. Pirms krīzes gados IKP katru gadu pieauga. Gados kas Baltijas valstis bija sasniegusi ekonomiskā krīze rādītāji noslīdēja līdz mīnuss atzīmei. Pāris gadus pēc ekonomiskās krīzes Baltijas valstu IKP jau atkal sasniedza pieaugumu.
…