SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
SECINĀJUMI:
1. Iekšzemes kopprodukts atspoguļo ekonomikas attīstību, un, ja tas ar katru gadu pieaug, tad tas liecina par ekonomikas izaugsmi.
2. Aprēķinot IKP jāraugās, lai visi gada laikā saražotie labumi tiktu iekļauti aprēķinos tikai vienu reizi, jo lielākā daļa produktu iziet vairākas ražošanas stadijas.
3. Iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju ir viens no galvenajiem iedzīvotāju dzīves līmeni raksturojošajiem rādītājiem, jo no ražošanas, kas nodrošina cilvēka patēriņu, ir atkarīgs dzīves līmenis.
4. Lai aprēķinātu iekšzemes kopproduktu, tiek pielietotas trīs metodes: pievienotās vērtības, izdevumu un ienākumu metodes.
5. IKP tiek aprēķināts pēc izdevumu metodes, ja interesē galaproduktu un pakalpojumu patēriņš.
6. IKP tiek aprēķināts pēc ieņēmumu metodes, ja ir nepieciešamība gūt priekšstatu par ienākumu veidiem valstī un to lielumu.
7. Aprēķinot IKP korekti pēc izdevumu un ienākumu metodēm, iegūtais rezultāts nevar atšķirties.
PRIEKŠLIKUMI:
1. Lai palielinātu IKP ir jārod iespēja, kā palielināt iedzīvotāju – patērētāju ienākumi, jo tikai vairāk iedzīvotājiem patērētjot, var sekmīgāk palielināt IKP.
2. Lai uzlabotu Latvijas iedzīvotāju labklājības līmeni, kas savukārt palielina IKP, valstij pirmām kārtām būtu jādomā, kā palielināt iedzīvotāju ienākuma līmeni, jo palielinoties ienākumiem, iedzīvotāji var vairāk patērēt savai labklājībai un ērtībām, izklaidēm.
…