Latvijas Republikas likumdošana nosaka, ka valsts un pašvaldības iestādēm ir jādarbojas saskaņā ar normatīvajiem aktiem, vispārējiem tiesību principiem un starptautiskajām tiesību normām.
Iekšējais normatīvais akts ir tiesību akts, kuru publisko tiesību subjekts izdevis ar mērķi noteikt savas vai sev padotas institūcijas iekšējās darbības kārtību vai izskaidrot kāda ārējā normatīvā akta piemērošanas kārtību savā darbības jomā (instrukcija, ieteikumi, nolikums u.c.).
Iekšējais normatīvais akts ir saistošs tam publisko tiesību subjektam, kas šo aktu izdevis, kā arī šim publisko tiesību subjektam padotajām institūcijām. Privātpersonām iekšējais normatīvais akts nav saistošs.
Darba autore uzskata, ka šis darbs būtu aktuāls visiem pašvaldības iestādē strādājošajiem. Darbs ļauj palūkoties uz kļūdām kādas tiek pārprastas kā arī pieļautas pašvaldības iestādē, jo uztver likumā minēto kā diktētu nepieciešamību, nevis kā tiesību aktu, kurš nosaka pašvaldības darbību. Kā arī mūsdienās lielā slodze darbā ir saistīta ar pārlieku lielo dokumentu daudzveidību, kuri tiek pildīti, bet būtībā netiek izmantoti vai arī pielietoti.
Studiju darbā, lai sasniegtu mērķi, darba autore izmantoja aprakstošo, vēsturisko, salīdzinošo, analītisko metodi, kā arī prakses analīzi.
Darba mērķis ir noskaidrot iekšējo normatīvo aktu veidus, to nozīmi un tiesiskās sekas pašvaldības darbiniekiem.
Autore izvirza uzdevumus, ar kuru palīdzību risina jautājumus darba mērķa sasniegšanai:
Noskaidrot un uzskaitīt visus iekšējos normatīvos aktus, aprakstīt to nozīmi;
Aplūkot to atbilstību ārējiem normatīvajiem aktiem;
Kāda ir normatīvo aktu būtība
Ko nosaka iekšējie normatīvie akti;
Ko regulē iekšējie normatīvie akti pašvaldībās;
Kādā kārtībā pašvaldībās tie tiek pieņemti un apstiprināti;
Kādā kārtībā tiek saskaņoti un kam ir tiesības apstiprināt;
Vai tiek ievēroti un ja nē, tad kādas problēmas un sekas var rasties.…