Mūsdienu cilvēkam elektrība ir pierasta un pašsaprotama lieta. Mums ir tikai jānospiež slēdzis, un iedegsies apgaismojums.
Televizors, radio, datortehnika, telefons – tā ir tikai neliela daļa aparātu un iekārtu, kur tiek izmantota elektroenerģijā. Ir interesanti uzzināt kā rodas enerģija, kāds ir tās raksturs. Gribētos minēt Ģ. E. Lagzdiņa citātu par to, kā viņš raksturo elektrību. Ģ. E. Lagzdiņš uzskata, ka ‘’elektrība ir fascinējošs fenomens – radot lielu labumu un atvieglot cilvēku dzīvi, tā vienlaikus ir dzīvībai bīstama un, nemākulīgi lietojot, var radīt ne vienu vien nepatīkamu pārsteigumu’’(2, 7.lpp.).
Mana kursa darba tēma ir iekšējā instalācija – telpas apgaismojums. Tēmas izvēle notika balstoties uz to, ka prakses laikā vislielākais akcents tika likts uz telpas apgaismojumu. Līdz ar to veidojās arī reāla pieredze. Telpas apgaismojums ir arī tā lieta, bez kuras mūsdienu cilvēks savu dzīvi nevar iedomāties. Arī pašam šī tēma ir saistoša.
1. IEKŠĒJĀ INSTALĀCIJA
‘’Mūsdienu elektroinstalācijas iekārtas sniedz bagātīgu apgaismošanas regulēšanas iespējamo risinājumu klāstu. Apgaismotības regulēšanu var definēt kā darbības, kas vērstas uz šī lieluma palielināšanu vai samazināšanu pakāpeniski vai vienmērīgi, lai sasniegtu vēlamo vērtību. Turklāt tā palielināšana vai samazināšana tiek veikta brīvi izvēlētajā vai iepriekš izraudzītajā brīdī, bet vēlamā vērtība tiek noteikta iepriekš izraudzītajam vai brīvi izvēlētajam laika posmam. Ja tiek īstenota lieluma palielināšana no nulles vērtības līdz izraudzītajam līmenim, tad šo operāciju nosauksim par ieslēgšanu. Savukārt mazinot esošo pozitīvo vērtību, veiksim izslēgšanu. Šo vispārināto definīciju sniedzam nolūkā demonstrēt mūsdienu apgaismojuma regulēšanas iekārtu plašās iespējas. Apgaismojums tiek regulēts, regulējot elektrisko spriedzi, kas tiek nogādāts gaismas avotā.…