Uz mūsu zemeslodes šobrīd dzīvo vairāk kā astoņi miljardi iedzīvotāji, kas ir lielākais skaits, kāds jebkad ir sasniegts. Taču Latvijā šī aina ir nedaudz citādāka, jo ņemot vērā lielo iedzīvotāju skaitu, Latvijā dzīvo ļoti maza daļa, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem, kāds piedzīvots. Rodas jautājums, kas ir tā ietekmējošie faktori. Nav nekāds jaunums, ka daudzi pārvācas uz ārzemēm labākas dzīves meklējumos, citi brauc prom strādāt vai apciemot radiniekus, kas dažkārt pārvēršanas par pārvākšanos, taču to ietekmē arī zemais dzimstības līmenis valstī. Daļai jaunajās paaudzes vairāk un vairāk gribas pamest savu dzimteni, lai apceļotu pasauli, studētu ārzemēs, bet daļa jauniešu vienkārši nevēlas tik agri sākt veidot ģimeni.
Darba mērķis ir sīkāk izpētīt iedzīvotāju skaita izmaiņas Latvijā pēdējo 10 gadu laikā un mēģināt noskaidrot to cēloņus. Mērķa sasniegšanai tika izvirzīti šādi uzdevumi:
1. Noskaidrot iemeslus, kāpēc cilvēki pamet Latviju un kāpēc pārvācas uz Latviju;
2. Izpētīt, kā izmaiņas ietekmē dzimstības un mirstības koeficienti;
3. Izpētīt Latvijas attīstības līmeni salīdzinājumā ar apdzīvotākajām pasaules valstīm.
Pētījuma veikšanas laikā tika izvirzīta hipotēze, ka pēdējo desmit gadu laikā iedzīvotāju skaits Latvijā it ļoti strauji samazinājies un iemesli tam varētu būt nestabilā ekonomika, mirstības lielais koeficients.
…