Jūsu māja ir jūsu pils, un arī jūsu virtuālajām mājām – datoram – jābūt tikpat drošam. Tomēr abas šīs teritorijas ir ļoti modri jāaizsargā pret visdažādākajiem iebrucējiem – no vienkārši kaitinošiem līdz patiesi bīstamiem. Tieši tāpat kā māja vai birojs tiek aizsargāts pret ļaundariem, kas var tajā iebrukt laupīšanas vai postīšanas nolūkos, tāpat jāpasargā arī dators, lai tajā neielauztos vīrusi vai hakeri, sabojājot to vai nozogot vērtīgu informāciju. Tāpat kā neaicināti tirdzniecības aģenti var iztraucēt jūsu pusdienu maltīti, arī lejupielādētām programmām pievienoti spiegošanas komponenti un surogātpasts var laupīt jums vēlmi turpmāk doties Internētā.
Datoru iespējams pasargāt tāpat kā māju un biroju, apvienot pareizo stratēģiju un piemērotus darbarīkus. Ir dažas utilītprogrammas datora aizsardzībai: pretvīrusu programmas, ugunsmūrus un pretspiegošanas programmas, kuras noslēdz to pret iebrucējiem, kā arī e-pasta filtrēšanas programmas un pakalpojumus, kas atvaira uzmācīgu e-pasta reklāmvēstuļu plūdus.
Datorvīrusi kas te tādi ir un ka ar tiem cīnīties? Par šo tēmu ir jau uzrakstītas desmitiem grāmatas un simtiem rakstu, cīņa ar datorvīrusiem nodarbojas simtiem vai pat tūkstošiem profesionālu speciālistu, desmitas vai simtas kompānijas. Liekas ka šī tēma nav tik grūta kā aktuāla, lai būtu par objektu tādai uzmanībai. Dažreiz tā nav. Datorvīrusi bija un paliek vieni no visizplatītākajiem iemesliem informācijas pazušanai.
Neskatoties uz ieliekto darbu starp konkurējošajām firmām radītie zaudējumi nemazinās un sasniedz ikdienā astronomiski lielas zaudējumus. Šīs atzīmes ir acīmredzami zemākas, jo ir zināmas tikai daļa no incidentiem. Bez tam jāņem vērā ka antivīrusas programmas un “dzelzs” nedod pilnīgu garantiju aizsardzībai pret vīrusiem. Apmēram tikpat sliktas lietas ir otra pusē tandēmam “cilvēks - dators”. Kā lietotāju tā arī profesionālie programmētāji bieži vien nevar aizsargāties no tiem, bet viņu priekšstats par vīrusiem tik virspusējs, ka labāk būtu viņu priekšstats vispār nebūtu.…