Termins-Humānisms nāk no latīņu valodas –humanitas(cilvēcība),kas vēl bija lietots 1 gadsimtā pirms mūsu ēras slavenam romu orātoram Ciceronam(106-43 p.m.ē.). Priekš viņa -humanitas tā ir audzinātība, cilvēka izglītība .
Humānisma princips bija domāts , cilvēks kā augstākai vērtībai,cienīt katru cilvēku, viņa tiesības uz dzīvi, brīvas attīstības iespējas un tiekšanos viņa laimei.
Humānisms tika izpausts jau senajā pasaulē, laikā kad pastāvēja senajā Ēģiptes karalistē(3000 p.m.ē.) līdz mums aizgāja uzraksti no Šeši :”es glābu vājo no stiprāka,es devu maizi nabagam,drēbes kailajam,es pārvadāju uz laivas kam tās nebija,es apglabāju neesošo dēlu savu”.Liels daudzums šādu uzrakstu liecina , ka humānisms jau tika izpausts senā Ēģiptē.Senie ēģiptieši prata izstrādāt lieliskus humānisma principus.Gudrības grāmata Amenemona liecina par diezgan augstu morāles līmeni.Seno ēģiptiešu kultūrā visur pastāvēja reliģiska atmosfēra,bet vienlaicīgi ar to viņiem bija lielas saknes saistītas ar cilvēcību.
Humānisma izpausmes liecina visas vēstures garumā.Dzima humānisma pasaules uzskati par vienotību,veselumu un aizskaramība cilvēces sabiedrībā,kuriem bije nepieciešama viena otra saskarsmē un palīdzībā,lai viņi paši atteiktos no sociālās nevienlīdzības.…