Secinājumi
Apkopojot visu iegūto informāciju tika noskaidrots, ka pašlaik vispasaules populāciju sastāda milzīgs daudzums ar personām, kam ir kāda hroniska saslimšana. Tādējādi var spriest, ka katras praktizējošs psihologs, konsultants, savā profesionālajā praksē saskarsies ār šādu gadījumu.
Hroniski slimu cilvēku konsultēšana pamatā protams paliek tāda pati, kaut gan arī atšķiras pāris būtiski faktori un iespējamie situācijas paveidi, klienta sūdzības. Viens no svarīgākajiem faktoriem ir pacietība, gan speciālistam, gan klientam visas konsultāciju laikā. Dažkārt ir nepieciešama grupas terapija paralēli individuālajai terapijai, lai uzlabotu rezultātus un klienta socializācijas spējas. Apzinīgums (Mindfulness) ir pieeja, kas plaši tiek izmantota konsultācijās ar šādiem klientiem. Kā arī fizisko un emocionālo sāpju mijiedarbība un veids, kā klients šīs sāpes uztver. Pēdējais, kā vissvarīgākais faktors - iespējama vielu atkarības, kas visbiežāk ir no pretsāpju medikamentiem.
Sūdzības ar kurām šādi klienti ierodas vai kuras atklājas terapijas laika ir depresivitāte, trauksme, vainas izjūta, bēdas un zems pašvērtējums. Psihologam jāstrādā ar pilnīgi visām šīm sūdzībām, lai sasniegtu kvalitatīvu un pozitīvu iznākumu. Katrai no šīm sūdzībām ir laba un kvalitatīva intervence, kuru speciālists var izmantot praksē.
Darbā ar klientiem, kuriem ir hroniskās saslimšanas ir nepieciešama plaša pieredze un atvērts prāts. Šiem cilvēkiem ir daudz un dažādas sūdzības, kā arī katram ir nepieciešama individuāla pieeja.
…