4. Peppera spoka demonstrācija
Otrs eksperiments - pašai izgatavot pseidohologrammas demonstrēšanas iekārtu (sk. 21.att.). Lai izveidotu šo iekārtu nepiecišams izgatavot atstarojošas, caurspīdīgas virsmas piramīdu, kurai ir nošķelta virsotne. Šai piramīdai jābūt pietiekami mazai, lai tā ietilptu uz telefona ekrāna, kas šajā gadījumā būs projektots.
Izgatavotajā piramīdā caurspīdīgais un atstarojošais materiāls ir no diska iepakojuma ņemta plastmasa, kas arī ir pietiekami cieta, lai visa konstrukcija būtu stabila un attēls atstarotos vienmērīgi. No plastmasas tika izgriestas četras vienādas vienādmalu trapeces, kurām pamati ir 1,7cm un 6,7cm.
21.att. Pseidohologrammas ekrāns Šo trapeču sānu malas salīmēju kopā tā, lai īsākie pamati būtu attēlošanai nepiecašamais ekrāns. vienuvietis, tā pat arī garākie. Kā paredzēts, kopā sanāca piramīdai līdzīga konstrukcija.
Pseidohologrammas attēla iegūšanai izmantoju projektoru - telefona ekrānu, uz kura tiek atskaņots speciāls video, kurā ir četri vienadi attēli, kuri var būt arī kustīgi, tā lai katrs attēls atstarotos uz savas piramīdas skaldnes. Skaidrākais attēls iegūstams pseidohologrammu vērojot tumšās telpās.
4.1. Iekārta un tās shematiskais attēlojums
Kā jau tika noskaidrots, pseidohologrammas attēls iegūtams gaismas atstarošanās rezultātā. Otrajā eksperimentā ar izveidotās pseidohologrammas demonstrēšanas konstrukcijas palīdzību attēlu iegūst gaismai no telefona ekrāna - projektora, atstarojoties uz piramīdas skaldnes un no skaldnes nonākot līdz vērotājam (sk. 22.att.).
…