Secinājumi
Attīstoties interneta tehnoloģijām nepietiek ar tradicionālo mārketingu. Tradicionālais mārketinga koncepts nespēj sniegt uzņēmumiem atbilstošas vadlīnijas mūsdienu kontekstā, tāpēc radās jauns mārketinga koncepts – holistiskā mārketinga koncepts.
Mūsdienu tirgū mārketingā ir svarīgs pilnīgi viss – patērētāji, darbinieki, citi uzņēmumi, konkurenti, kā arī visa sabiedrība kopumā.
Attīstoties dzīves līmenim un tehnoloģijām, palielinās preču virzīšanas kanālu variantu un patērētāju segmentu skaits, tāpēc vairāk uzņēmumu izmanto daudzkanālu izplatīšanas sistēmu. Palielinot kanālu skaitu, uzņēmumi gūst vairākas priekšrocības: plašāku tirgus pārklājumu, zemākas kanāla izmaksas, individuālāka pārdošana.
Mūsdienās mārketings uzņēmumos ir ieguvis lielāku nozīmi. Ja tradicionāli mārketings bija atsevišķa nodaļa, kas pakļauta uzņēmuma vadībai, tad tagad mārketings pārrauga un sastrādājas ar vadību un citām nodaļām.
Jaunu klientu piesaiste ir saistīta ar krietni lielākām izmaksām, nekā esošo klientu motivēšana izdarīt jaunu pirkumu. Tāpēc tiek veidotas lojalitātes programmas, klientu kartes, kas sniedz pastāvīgiem klientiem papildus labumus.
Mārketinga speciālistiem ir jāsāk saistīt mārketinga aktivitāšu mērījumi ar finansiāliem mērījumiem. Valdes priekšsēdētājs vēlas zināt, kā konkrētas mārketinga aktivitātes ir ietekmējušas kapitāla atdevi un uzņēmuma akcijas cenas.
Uzņēmuma mārketinga programmas un aktivitātes ietekmē ne tikai uzņēmumu un viņu klientus, bet arī visu sabiedrību kopumā. Nepieciešams novērtēt mārketinga kampaņu ietekmi no tādiem aspektiem kā ētikas normas, ietekme uz apkārtējo vidi, tiesiskā regulēšana un sociālais konteksts.
Vērtējot mārketinga aktivitāšu rezultātus svarīgi novērtēt ne tikai tūlītējo efektu, piemēram, esošās pārdošanas, bet arī to, ko uzņēmums varēs iegūt ilgtermiņā, piemērām, jaunus klientus.…