Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:547545
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.03.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

2.6. Filmas elementi hiperrealitātes atveidošanā
Stīvens Soderbergs filmā „Solāris” neaizraujas ar tehniskiem hiperrealitātes attainojumiem. Filmā attainotie „viesi” jeb cilvēku kopijas savā uzvedībā un izskatā neatšķiras no reāliem cilvēkiem, tieši tāpēc tie šķiet ļoti reāli, jo starp tiem nav acīm redzamas atsķirības. To dažādība no oriģināla jaušama tikai cilvēka iekšējās sajūtās, atmiņās un domās, ko Kelvinam skaidroja Reja, apgalvojot, ka viņa nav tas pats cilvēks, ko Kelvins glabā savās atmiņās.
Mēģinājumi parādīt hiperreālo, filmā tiek veikti caur cilvēku sapņiem. Sarunas un darbības, kas notiek pa pusei esot nomodā, pa pusei sapņojot. Turklāt, „viesu” jeb hiperreālo objektu rašanās arī notiek sapņu realizēšanās rezultātā. Šī iemesla dēļ radot šaubas, kur sākas realitāte un kur turpinās sapnis. Sapņu imitēšana filmā tiek attainota kā reāla notikuma parādīšana vai ar vieglu miglu pārklāts kadrs, kas signalizē par cilvēka varbūtējām iedomām vai citu realitāti.
Planēta Solāris tiek attainota kā zila vai zili violeta lode, kura pauž atmosfēras kustības. Tās izskats ietver noslēpumainību un atgādina okeānu, taču kopējā vides atmosfēra tieši norāda uz kosmosu un liecina par digitāliem planētas attainošanas risinājumiem. Taču filmas varoņu darbība notiek Solāra stacijā, tātad telpā, kam nav tieša saskare vai saikne ar planētu. Stacija atgādina kosmosa kuģi, vēsta par tehniku, modernizāciju un metāliskumu, jo visi telpas objekti ir no metāla, taču saglabā reālas telpas izjūtu.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties