Mugurkaulu deformācijas sagitālajā plaknē
Stājas nepareizību biežāk sastop saģitālajā plaknē, priekšēji mugurējā virzienā. Mugurkaula deformācijas sagitālajā plaknē: 1)Apaļā mugura; 2)Ieliekta mugura; 3)Apaļi ieliektā mugura; 4)Plakanā mugura; 5)Plakani ieliektā mugura.
1. Apaļajai mugurai raksturīgs pastiprināts krūšu daļas izliekums. Lāpstiņas stāv atstatu („spārnveida” lāpstiņas ), krūškurvis no priekšpuses it kā iekritis, galva noliekta uz priekšu. Vāji attīstīti muguras iztaisnotāji muskuļi, kā arī vēdera, gurnu un kāju muskulatūra. Apaļas muguras veidošanas veicina ilgstoša sēdēšana nepareizā pozā.
2. Ieliekta mugura ir pastiprināta jostas daļas lordoze, kuru veicina nepareizs krūškurvja un mugurkaula augšdaļas stāvoklis, kā arī nepareizs kāju srāvoklis. Šī deformācija var izveidoties sakarā ar iedzimtu nepareizu krūškaula stāvokli un pēc slimībām (piemēram, pēc bērnu treikas, rahīta, kaulu tuberkulozes ).
3. Apaļi ieliektai mugurai raksturīga palielināta krūšu kifoze un jostas lordoze. Bērniem ar šādu muguru ir vāja muguras, vēdera un kāju muskulatūra, tāpēc viņi nespēj ķermeni noturēt pareizi.
…