Harizmātiskā personība
Uzsākot šo darbu neesmu domājis par to, kas ir mana harizmātiskā persona, bet tomēr mēģināšu noskaidrot kāpēc tieši Francijas prezidents Nikola Sarkozi varētu būt tāds priekš daudziem miljoniem cilvēku, kas dzīvo francijā un ne tikai. Lai labāk izprastu harizmu vēlos iepazīties ar materiāliem, kas pateiktu man vairāk, kas ir harizma un kādas īpašības tai piemīt.
Pēc manām šī brīža domām harizma ir cilvēkam piemītošas īpašības, ko novērtē apkārtējie un šīs īpašības ir tās, kas cilvēku izceļ citu vidū. Kā arī harizma varētu būt īpašības, kas mūs piesaista pie šīs harizmātiskās personības, jo tās līdzinās mūsējām, bet lai noskaidrotu vai manas domas ir pareizas ir vērts ielūkoties kādā informācijas resursā. Lai atrastu manis interesējošo informāciju es ieskatījos 2008. gadā izdotajā grāmatā „Harisma”, ko sarakstījis Nīklauss B. Enkelamnis.
„Harisma nav nekas cits kā iedvesma un aizrautība, kas piemīt personībai, kura pārvalda mākslu apburt citus cilvēkus. Tas arī izskaidro atšķirīgo vērtējumu, vai kādam harisma piemīt, vai tās nav. Cilvēkam, kura klātbūtnē mēs jūtamies labi, kurā klausāmies koncentrēti, kurš mūs valdzina un iedvesmo, katrā ziņā piemīt iekārojamais kaut kas - viņam ir harisma. Tomēr katrs cilvēks jūt atšķirīgi. Jo vairāk kopīgā, galvenokārt emocionālajā līmeni, jo drīzāk cilvēks tiks uzskatīts par harismātisku. Ja kāds cilvēks mūs uzrunā iekšēji - vārdi tam pat nav nepieciešami - mēs daudz ātrāk esam gatavi atvērties.”
Tātad daļēja taisnība man ir bijusi izsakoties, ka tās ir īpašības, kas piesaista, lai gan šinīs rindās tas burtiski netika pateikts, bet man tās to lika noprast. Jo, lai kāds tevi varētu piesaistīt ar savu iedvesu un aizrautību, ir jāmāk tās parādīt vai arī drīzāk jābūt ar harizmātiskas personības īpašībām apveltītam. Tāpēc turpināšu meklēt informāciju un atbildes uz manis iepriekš izvirzīto jautājumu vai drīzāk domu, ka harizmātiskai personībai piemīt kādas noteiktas īpašības.
…