Secinājumi
Harizma ir cilvēka dabiskā vai mākslīgi izveidotā pievilcība, šarms, kas spēj pievērst un noturēt citu uzmanību. Mūsdienās lielu panākumu un popularitātes atslēga ir tieši harizma, kas it kā pievelk cilvēkus un ļauj savā veidā manipulēt ar viņiem un viņu domām.
Harizmātisku cilvēku var pamanīt jau attālu, viņš izstaro īpašu pievilcības auru, kurai nav iespējams pretoties. Savā komunikācijā ar citiem viņa runas vienmēr ir pārliecinošas, viņš visur dodas ar augsti paceltu galvu, stingri stāv uz zemes un nebaidās no tiešiem acu skatieniem. Viņiem pieder cilvēku uzmanība un tie nekautrējas savu harizmu izmantot komunikācijā ar citiem.
Apskatot un izanalizējot pētījumus par harizmātiskām personām, secināju, ka harizma var būt gan dabas dota, gan arī mākslīgi ar mītu palīdzību uzkonstruēta, taču tai ir jābūt gana spēcīgai, lai spētu gūt ievērojami lielu cilvēku uzmanību un atbalstu tev un tavām idejām. Ir nemitīgi jāpilnveidojas un jāattīsta jaunas stratēģijas, lai panāktu, ka cilvēki pievērš uzmanību, seko un atdarina. Šajās divās harizmātiskajās personās – Ādolfā Hitlerā un Ivarā Godmanī var saskatīt šīs īpašības, kurām jāpiemīt un šos darbus, kuri jāpaveic, lai kļūtu par cilvēku ar harizmu – ir jāpiemīt neizsīkstošai enerģijai, darbaspēkam, motivācijai, personiskajam šarmam, viltībai, ir jāapgūst runas māksla un nedaudz jāpapēta cilvēka psiholoģija, lai varētu veiksmīgi komunicēt ar cilvēkiem un pievērst sev masu uzmanību.
Var secināt, ka ir vairāk vajadzīgi valsts pārvaldē, kā arī amatos, kas saistīti ar komunikāciju ar cilvēkiem un to piesaistīšanu, tieši cilvēki ar harizmu, kuriem ir spēcīga personība, dotības, kas spētu mainīt līdzšinējo stāvokli daudzās valstīs, jo tieši šo cilvēku trūkums, manuprāt, daudzas valstis novedis krīzē. Arī Latvijā un tās valdībā uz šodienu būtu nepieciešams vairāk harizmātisku cilvēku, kas ar savu entuziasmu un enerģiju, māku komunicēt un vadīt, spētu izbeigt krīzi valstī un motivēt cilvēkus šeit palikt un cīnīties par savas valsts nākotni.
…