Fraktālas dimensijas modulācija ar haotisko nesēju
Fraktāla dimensija nav vesels skaitlis. Uztvērēja signāls, ko uztver antena, ir apstrādājams, salīdzinot to ar testa signālu, un tiek izdalīta signāla fraktālā dimensija atkarībā no laikdales un attiecīgi arī pārraidītā informācija. Īpaši svarīgi nelineāro sistēmu raksturojumi ir dažādu statistisku sadalījumu fāžu trajektoriju parametri, kā arī attālums starp sistēmas fāžu trajektorijām un testu fāžu trajektorijām.
Šifrēšana un informācijas pārraide uz haotisku dinamisku sistēmu pamata ar informatīvā signāla nelineāru piejaukumu haotiskajā - šī algoritma lietojums informācijas šifrēšanai dod iespēju izmantot to arī kriptogrāfiskajai kodēšanai. Šifrētam attēlam nav nekādu struktūru, un pikseļu spilgtuma spektrs kļūst viendabīgs.
Haosa teorijas pielietojums
Zinātnieki ir veikuši vesela cilvēka kardiogrammas monitoringu, kur tā sauktie fāzes portreti fiksē attāluma izmaiņas starp kardiogrammas pīķiem. Vesela cilvēka sirdsdarbības process izrādījās haotisks. Pēc nelineārās dinamikas likumiem veselu cilvēku raksturo gluži citi kardiogrammas parametri. Izrādās, ka pilnīgi vienāds attālums starp P pīķiem atbilst klīniskajai nāvei. Veselam cilvēkam tas ir nedaudz novirzīts. Specializētajā presē parādījies pat raksts ar nosaukumu Pēkšņa sirds apstāšanās – tā ir pāreja no fraktālas, haotiskas, normālas sirds dinamikas uz stingru periodisku patoloģiju.
Fraktālās antenas (FA)
Mobilo ierīču antenām bieži vien tiek izvirzītas vairākas pretrunīgas prasības. Tām jābūt miniatūrām, jūtīgām, ar spēju vienlaikus strādāt dažādās frekvencēs. Piemēram, automobilī ieteicama tikai viena antena ultraīsviļņu un vidējo viļņu radiouztvērējam, mobilajam telefonam, interneta piekļuvei un navigācijas sistēmai. …