Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:198729
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Hanza ir fenomens, kas mūsdienu vāciešu izpratnē tiek vērtēts visnotaļ pozitīvi. Daudzie firmu un uzņēmumu nosaukumi, kurus, it īpaši Ziemeļvācijas pilsētās, rotā epiteti „Hanza” un ”Hanzas” pierāda, ka šis jēdziens tiek lietots kā sinonīms uzticībai, drošībai, tirgotāju godaprātam. Kopš padomju bloka sabrukuma epiteti „Hanza” un ”Hanzas” aizvien lielākā skaitā ietverti uzņēmumu nosaukumos arī bijušajās Hanzas pilsētās Ziemeļeiropā: Gdaņskā (Dancigā), Elblonga (Elbingā), Rīgā un Tallinā (Rēvelē).
Hanzas savienības slavas laiki ir no 12. līdz 14.gadsimtam. Sākumā jūras pilsētu brīva savienība, šī Hanza kā savdabīga organizācija Ziemeļeiropas ģeopolitiskos apstākļos varēja savu tirdzniecisko noteikšanu izplatīt pār abām – Baltijas un Ziemeļu jūru. Tās iespaida apvārsnis ir ļoti plašs : no Norvēģijas krastiem un arī no Islandes līdz Holandes piekrastei un tālāk līdz Lježai, Getingenei, Hallei, līdz Breslavai un Krakovai, bet uz ziemeļiem līdz Kalmarai, uz austrumiem līdz Tallinai, ar stipru ekonomisku nozarojumu līdz Novgorodai. Tās ģeogrāfiskais un vēsturiskais centrs ir Lībeka.


Hanzas uzplaukums

Kas bija Hanza?

Hanza ( vācu Hanse – tirdzniecības nodeva vai atļauja, vēlāk – bruņots tirgotāju pulks) bija Viduslaiku Vācijas tirdzniecības pilsētu konfederācija ārējās tirdzniecības nodrošināšanai, kurai bija ļoti liela ietekme tirdznieciskajā un sociālajā dzīvē Ziemeļu un Centrālajā Eiropā. Hanza pastāvēja Eiropā apmēram 500 gadu, tās sākumi vērojami jau 12. gadsimtā atsevišķu Vācijas pilsētu tirgotāju kopējos braucienos uz citām zemēm, kur viņi izveidoja savas sētas. Hanzas savienība bija aptvērusi teritoriju no Londonas rietumos līdz Novgorodai austrumos. Galvenie lēmumi – gan saimnieciskie, gan politiskie – tika pieņemti Hanzas pilsētu pārstāvju saietos, kas notika ik gadu un tika dēvēti par Hanzas dienām.
Lai nostiprinātos Baltijas jūrā, 13. gadsimta vidū Lībekas, Hamburgas un Brēmenes tirgotāji noslēdz savstarpējus līgumus; tiem pievienojās arī citu Vācijas pilsētas tirgotāji. Pilsētu skaits, kas ietilpa Hanzā nebija noteikts ( vienlaicīgi apmēram 80). Savu statūtu Hanzai nebija; ārēji tās locekļu kopība izpaudās Hanzas sanāksmēs un Hanzas tirgotāju kopējās ārzemju sētās jeb kantoros.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties