Gvido Kajons dzimis 1955. gadā Rīgā. 1979. gadā beidzis Rīgas Politehniskā institūta radiotehnikas un sakaru fakultāti un ir profesionāls inženierzinātņu speciālists. Kopš 1979. gada piedalās grupu izstādēs un veido savas personālizstādēs, gan Latvijā, gan ārvalstīs, tomēr Gvido Kajons nekad nav studējis fotogrāfiju akadēmiskā ceļā, jo sākotnēji tā viņu aizrāva kā hobijs. Pazīstamākās no Kajona darbu sērijām ir “ar Minoltu pa dzīvi” (1994), “Tēma 011” (1997) un “Nacionālā ģeogrāfija” (1998).
Šajā darbā es visvairāk pievēros sērijai “Tēma 011” (nosaukumms radies, atceroties domubiedru - neformālu fotomīļu apvienību 80. gados, kurā bija tieši 11 biedru), iespējams, jo man kā cilvēkam, kas nav piedzīvojis Padomju laikus, bet ir uzaudzis diezgan ciešā saiknē ar tās atstātajām produktiem, šis likās ļoti uzrunājošs un nebijis veids kā aplūkot šo laiku.
Ciklā “Tēma 011”, kurā fotogrāfijas ir tapušas laika posmā no 1976. - 1994. gadam, ir apvienotas vairākas tēmas - ainava, pilsēta, demonstrācija, cilvēks un pilsēta, uzraksti. Cauri tām ir jūtama autora liela interese par šo laiku. Visu ciklu raksturo tehniska sterilitāte, perfekta kvalitāte un īpašais “kajoniskias” redzējums: itkā nemanāmo un ikdienišķo dokumentējot viņš padara par tēlu - mākslu, izrauj nejaušu fragmentu no notikuma konteksta un rada savu zemtekstu. …