Uzņēmējdarbības seminārā secināts, ka Gulbenē ir potenciāls attīstīt tūrisma, mājražošanas, radošo industriju jomas, taču aktuāli atbalstīt un stiprināt jau esošos, ražojošos uzņēmējus. Gulbenes novads var lepoties ar dabas bagātību, tādējādi veicinot „zaļo tūrismu”. To varētu apvienot ar kādu tematiku, lai padarītu apkaimi tīkamāku iebraucējiem un iegūtu atpazīstamību Latvijā un ārpus tās.
Pie Gulbenes novada trūkumiem jāpieskaita ekonomiski neizdevīgā atrašanās vieta, respektīvi, tālu no Latvijas lielajām pilsētām, kas ierobežo izejvielu un produkcijas izplatīšanu, tas savukārt neveicina uzņēmējdarbības attīstību. Zemais iedzīvotāju skaits, pirktspēja un kvalificētu darbinieku trūkums apgrūtina novadā veidot ilgtspējīgu biznesu.
Man Gulbene ir dzimtā pilsēta, kurā pavadīti 19 gadi. Tā ir klusa un mierīga vieta, kurā cilvēki bauda nesteidzīgu dzīves ritmu. Nenotiekot radikālām izmaiņām, novada nākotni nesaskatu īpaši spožu. Tas saistīts ar negatīviem demogrāfiskajiem radītājiem – mirstība ir daudz lielāka par dzimstību. Ekonomisko apstākļu dēļ cilvēki, īpaši jaunieši, migrē uz lielpilsētām, tādēļ novadā reāli esošo iedzīvotāju vidējais vecums ir diezgan augsts – novads „noveco”. Tas nav izdevīgi nevienai saimniecības nozarei. Kādu laiku padzīvojot Rīgā un pēc tam aizbraucot uz Gulbenes novadu, liekas, ka atrodies kādā ciematiņā, jo uz ielām esošo cilvēku skaits ir nesalīdzināmi mazāks kā galvaspilsētā. Rodas tādā kā tukšuma sajūta. Lai nu kā, šeit var relaksēties, izrauties no lielpilsētas trokšņiem un steigas.
…