Būtiski faktori fokusgrupu plānošanai ir budžets un pētījumam atvēlētais laiks. Bet būtu jāpadomā arī par ētikas jautājumiem. Nav produktīvi izmantot fokusgrupas, lai liktu cilvēkiem apspriest tādas tēmas, par kurām parasti cilvēki nerunā publiski, vai arī likt viņiem runāt ar partneriem, ar kuriem viņi nejūtas komfortabli.
Ja mēs pievēršamies budžetam, tad ir jāatzīmē, ka lielākie izmaksas faktori parasti iekļauj sevī algas moderātoriem, transporta izdevumus, īres maksu par pētījuma veikšanas telpām, maksājumus pētījuma dalībniekiem, kā arī ieraksta veidošanu un transkripcijas rakstīšanu.
Pati plānošanas stadija parasti ilgst aptuveni divas nedēļas, atkarībā no pētnieku grupas pieredzes. 1
Fokusgrupa ir padziļināta kvalitatīvā intervija, kurā piedalās neliels skaits rūpīgi izvēlētu personu. Pārsvarā fokusgrupu diskusijas izmanto politisko aptauju organizētāji, organizatoriskie pētnieki, mārketinga firmas, sabiedriskās aģentūras un pārskatu veidotāji. Fokusgrupas sastādīšana ir balstīta uz homogenitāti un līdzību grupas locekļu starpā. Ja cilvēkiem ir līdzīga pieredze vai intereses ir vieglāk izveidot produktīvu diskusiju. Demogrāfiskie raksturotājelementi ir veids, kā noteikt fokusgrupas kompozīciju. Izmantojot fokusgrupas, ir neiespējami salīdzināt rezultātus ar citām grupām strikti kvantitatīvā nozīmē, jo tām trūkst reprezentitātes. …