Griestu apdarei iespējams izmantot visdažādākos materiālus, galvenā prasība ir lai tos varētu piestiprināt pie griestiem. Tāpēc katram iespējams izvēlēties gan estētiskajām prasībām, gan finansiālajām prasībām atbilstošu griestu apdari. Taču izvēloties griestu apdari jāņem vērā gan telpas mitrums un temperatūra.
2.1. Bezapdares griesti.
Atstāta redzama griestu konstrukcija (2. attēls), mājokļa dizainu padara interesantu, vizuāli paaugstina griestus un rada plašuma sajūtu telpā. Protams šādu griestu „apdares” risinājumu iespējams izveidot tikai jaunbūvēs. Kaut gan šāds griestu risinājums ir ļoti interesants, nevajag aizmirst, ka zem griestu pārseguma tiek ievilkti elektrības vadi, komunikāciju vadi, ūdens vadi u.c. Visbiežāk bezapdares griesti tiek veidoti mājās ar koka karkasu, lai atstātu redzamas pārseguma sijas, kuras, protams, atbilstoši jāapstrādā.
2.2. Apmetuma griesti.
Apmetums (3. attēls) ir viens no senākajiem griestu apdares veidiem, bet joprojām populārs. Iedaras jebkurā interjērā un jebkurā telpā, īpaši raksturīgs vēsturiskajiem stiliem. Atšķirībā no klasiskajiem apmetumiem, kuri veidoti uz kaļķa bāzes un kuru uzklāšanā vajadzīgas profesionālas iemaņas, mūsdienās izmanto ģipša apmetumus kas ir vienkāršāk uzklājami - ar šo darbu var tikt galā arī nespeciālisti. Gan kaļķa , gan ģipša apmetumi ir izgatavoti no dabiskām izejvielām, tie ir gaiscaurlaidīgi, ekoloģiski un, ja uzklāti kvalitatīvi, var kalpot vairākus gadus desmitus.…