SECINĀJUMI
Tā kā lauksaimniecība ir nozīmīga tautsaimniecības nozare, kas ražošanas procesā izmanto zemes auglības potenciālu, kas apvienojumā ar darbaspēku, kapitālu un vadītspēju dod jūtamu ieguldījumu valstī ražotajā iekšzemes kopproduktā, tad tās uzdevumi ir saistīti ar valsts iedzīvotāju nodrošināšanu ar kvalitatīvu pārtiku no vietējiem lauksaimniecības produktiem, konkurētspējīgu ienākumu nodrošināšanu lauksaimniekiem, zemes izmantošanu, arī produkcijas ražošanu pēc kvalitātes un pašizmaksu rādītājiem, kas konkurētspējīgi ārējā tirgū.
Lai arī lauksaimniecības īpatsvars kopējā nodarbināto skaitā samazinās, nozare joprojām uzskatāma par Latvijas lauku ekonomikas mugurkaulu.
Jo vairāk rūk lauksaimniecības nozares īpatsvars tautsaimniecības kopējā pievienotajās vērtībā, jo vairāk tas liecina par ekonomikas progresu.
Vidējā zemes kopplatība vienai lauku saimniecībai ir 31.9 hektāri,
tajā skaitā 20.7 hektāri no šīs kopplatības ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme.
Graudu ražošana sevī ietver miežu, auzu, rudzu, kviešu, tritikāles un griķu audzēšanu un pārdošanu.
2015.gadā tika pārsniegti vairāki rekordi graudkopības nozarē, šis bija jau trešais gads pēc kārtas, kad graudaugu kopraža Latvijā, salīdzinot ar 2014.gadu, pieauga par 36% un Baltijas valstis izcēlās ar augstiem kopražas pieauguma rādītājiem.
Latvijā 2016.gadā visu galveno graudaugu kultūraugu kopraža Latvijā samazinājās. llai gan graudaugu sējumu platība salīdzinājumā ar 2015. gadu bija par 6,3% lielāka, kopējā graudu kopraža bija par 17% mazāka.
IGC/USDA prognozē, ka 17/18. gadā ziemas kviešu ražas perspektīvas un ziemeļu puslodē saglabāsies kopumā labas, graudaugu kultūru ražas pasaulē salīdzinājumā ar pašreizējās sezonas rekord radītāju samazināsies par 3%, būs gaidāms neliels kritums graudu tirdzniecībā, galvenokārt saruks lopbarības kviešu patēriņš ASV un ES, bet pārtikas kviešu patēriņš nedaudz pieaugs.
…