SECINĀJUMI
1. Lielākā daļa uzņēmēji uzsākuši uzņēmējdarbību deviņdesmito gadu sākumā, jo bija iepriekšēja pieredze strādājot kolhozā vai sovhozā. Jaundibinātie uzņēmumi pamatā ir pārņēmuši šos uzņēmumus.
2. Darbojoties lauksaimniecības sfērā uzņēmējam jābūt zināšanās, enerģijai, mīlestībai pret zemi un pacietībai.
3. Galvenais ražošanas faktors ir zeme. Lielu daļu zemes lauksaimniecības zemes nomā.
4. Atbalstu sniedz Valsts un ES fondu līdzekļi. Tomēr, salīdzinot ar Rietumu Eiropas valstīm tie tiek piešķirti mazāk. Šī iemesla dēļ lauksaimniecības uzņēmumi Latvijā ir mazāk konkurētspējīgāki nekā Rietumu Eiropā.
5. Graudkopībā lielākā konkurence ir uz zemi, bez tās nevar arī uzsākt savu graudsaimniecības uzņēmējdarbību, tāpēc galvenokārt visa uzņēmējdarbība ir atkarīga no zemes.
6. Lielākie riski ir sezonalitāte un laika apstākļi visos gada laikos. Nevar paredzēt, kāda būs raža. Riski ir arī lauksaimniekiem, kas nomā zemes, jo nevar paredzēt iznomātāju rīcību. Risku rada arī nestabilitāte tirgū, jo bieži vien nav realizācija par plānoto cenu
7. Lai mazinātu lauksaimniecībā mazinātu strādājošo uzņēmumu risku, apdrošināšanas kompānijas veic lauksaimniecības kultūru apdrošināšanu. Tiek kompensēti arī ražas zaudējumi veldres gadījumā. Apdrošinot sējumus, no valsts var saņemt 50% atbalstu
…