Grāmatvedis mūsdienu izpratnē nav tikai tas cilvēks, kas kārto uzņēmuma grāmatvedību, nodod atskaites attiecīgajā Valsts Ieņēmumu dienesta nodaļā, rēķina algas un raksta maksājuma uzdevumus, bieži vien grāmatvedim nākas kārtot ne tikai “papīra lietas”- grāmatveži kārto kredītlietas bankās, kārto lietas, kas saistītas ar uzņēmuma attīstību, stāda biznesa plānus, risina dažādas problēmas ar piegādātājiem- seko līdzi apmaksām. Varētu teikt, ka grāmatvedim šodien ir loti plašs profils. Tas ir labi, bet tas ari uzliek noteiktas saistības – jāatbilst noteiktam standartam.
Kas šo standartu ir uzstādījis? Mūsu sabiedrība. Grāmatvedim jābūt profesionālam, uzticamam, viņa zināšanām jābūt pēc iespējas plašākām, viņām jāspēj veikt savus darbus kvalitatīvi, viņam jābūt smaidošam, vienmēr labi jāizskatās, mierīgam, te vēl var minēt loti daudz īpašību, bet kurš no mums ir ideāls? Tādu cilvēku neeksistē, mēs varam tikai virzīties uz “ideāla” pusi..... un tāpat katram ir savi uzskati par ideālu....visiem patikt tu nekad nevarēsi.....
PROFESIONĀLO GRĀMATVEŽU ĒTIKAS KODEKSS- tas nav likums, kas jāievēro pants pantā, tā ir katra cilvēka brīva izvēle- ievērot to vai nē, kodeksā ir sarakstīts tā kā vajadzētu būt, tā kā būtu jārīkojas pēc morāles principiem.…