Grāmatveža profesiju regulē arī likums ‘’Par grāmatvedību’’, kurā ir pateikts, kā pareizi kārtot grāmatvedību, gan arī informācija par grāmatveža darbu, atbildību. Piemēram, šī likuma 2.pantā ir teikts, ka par grāmatvedības kārtošanu un visu saimniecisko darījumu apliecinošo dokumentu oriģinālu, kopiju vai datu attēlu saglabāšanu ir atbildīgs uzņēmuma vadītājs. Šī paša likuma 3.pantā ir minēts, ka uzņēmuma vadītājs organizē grāmatvedības kārtošanu atbilstoši šā likuma prasībām. Tas nozīmē, ka gramatvedīu var kārtot pats uzņēmējs vai arī uzņēmuma grāmatvedības kārtošanu veic grāmatvedības jautājumos kompetenta persona — grāmatvedis vai ārpakalpojumu grāmatvedis, ar ko uzņēmuma vadītājs noslēdzis attiecīgu rakstveida līgumu, kurā noteikti šīs personas pienākumi, tiesības un atbildība grāmatvedības kārtošanas jautājumos. Šā likuma izpratnē:
1) grāmatvedis ir fiziskā persona, kuras kvalifikācija atbilst Ministru kabineta noteiktajai grāmatveža ceturtā vai trešā līmeņa kvalifikācijai un kuras kompetenci apliecina attiecīgs izglītības dokuments (diploms vai apliecība), kā arī tāda fiziskā persona, kuras kompetenci attiecīgajos grāmatvedības jautājumos apliecina pieredze vai atbilstošs sertifikāts un kura veic grāmatveža pienākumus;
2) ārpakalpojumu grāmatvedis ir persona, kura, pamatojoties uz rakstveida līgumu ar uzņēmumu (izņemot darba līgumu), apņemas sniegt vai sniedz klientam grāmatvedības pakalpojumus un kura atbilst šā panta trešās daļas 1.punktā grāmatvedim noteiktajām prasībām.
Grāmatveža profesijas darbs ir ļoti atbildīgs, viss mazākā kļūda var mainīt uzņēmuma darbību, tapēc grāmatvežiem jābut uzmanīgiem un patiesiem itin visās darbības. Kļūdīties ir cilvēciski, bet ir grāmatveži, kas ar nolūku slēpj vai groza informāciju, tāpēc likumā ‘’Krimināltiesības’’ var izlasīt, kas draud vai pienākas negodprātīgi personai. …